Herní karty Historie

6 ženichů a 1 navíc – návod

Napsal: Enteron Publikováno: 21.11.2004

Trampolína

Trampolínu Venca nalezne, jak se houpá na zahradě Smihtovic vily. Dozví se, že už by se chtěla vdávat, tak si má sakra pospíšit. Na otázku, jací muži se jí líbí, odpoví, že velcí, silní a hlavně pořádně zpocení, sportovní. V hospodě ale nechce teplý vrchní Toník pustit Vencu do kuchyně, kam smí jen personál. Z cedule na vchodových dveřích zjistí telefonní číslo hospody. Z budky na náměstí zatelefonuje Toníčkovi, že Honzíček naň čeká za deset minut před sexshopem, tak ať si pospíší. Když se vrátí do hospody, vrchní tam nebude. Cesta do kuchyně je volná. Kuchař se mu zamlouvá: panic, bývalý zápasník sumo, chtivý ženitby, jak se dozví z rozhovoru. Nabídne mu Trampolínu. Kuchař ale nemůže odejít, vrchní už je zpět a nechce ho pustit. Mezitím někdo vyhodil bednu na Hlavní ulici. V nemocnici najde Venca zbytek koblihy na talířku. Na mýtině u indiána sebere klacík. Kombinací předmětů v inventáři Venca vytvoří kompletní past, kterou nalíčí u kanálu na hlavní ulici. Vyleze několik obrovitých švábů, které Venca nachytá. Pak zopakuje telefonát vrchnímu. Vrátí se se šváby do kuchyně, kde je vypustí. Následuje animace, kdy švábi požírají v kuchyni vše, včetně vybavení a kuchařovy zástěry. Rozhodně má tím pádem kuchař volno. Venca zajde za Trampolínou. Ta si ale nejdřív chce vyzkoušet, jestli je kuchař dost silný. Vyzve jej Vencovým prostřednictvím ke zdvižení činky s nápisem 150 kg. Kuchař odmítá, nezvládnu to… V sexshopu najde Venca klíček od Smihtovi pracovny. V pracovně nalezne gumu, papír, dlužní úpisy, výpisy z banky. Ve šatně po důkladném prohledání objeví bičík. Na zahradě vygumuje na čince nulu a vyzve kuchaře ke zdvižení nyní už jen 15 kilové činky. Kuchař ji uzvedne jako pírko a je ruka v rukávě. Po krachu houpačky je k sebrání větší duralová trubka.

Jasmína

Jasmínu potká Venca na hlavní ulici, zrovna když venčí psa. Z rozhovoru plyne, že dítě jí nevadí. Je to další mazlíček, ale potřebovalo by pevnou ruku, stejně jako její nový pejsek Reník. Přijde-li Venca k hájence, začnou naň štěkat rozzuření pudlíci. Je třeba je uklidnit, aby se Venca dostal do hájenky. V kuchyni v lednici najde zmrzlého králíka. Snaží-li se jej dát psům, nechtějí si vzít, ještě více štěkají. Je třeba koupit v sexshopu afrodisiakum „Zvířecí síla“. Peníze si vybere v bankomatu na náměstí. Naštěstí je v něm zaseklá kreditka. PIN zadá chytře tlačítkem „redial“. V sexshopu nyní zakoupí afrodisiakum, kterým potře králíka. Voňavého ušáka hodí rozlíceným psům. Ti se na jeho těle oddají výstředním prostopášnostem. A hlavně jej pustí do hájenky. Po sexuální smršti zůstane na zemi králičí mozeček. V hájence sedí hajný. Je to samotář a nemluva, vdovec. Po zavedení debaty na jeho vdovectví vysvitne, že je to již 30 let, co prý zemřela jeho milovaná žena, visící tamhle na obrázku. Jako živá, přisahá hajný. Seberte ze stolu kombinačky. V hasičárně čouhá z auta drát. Venca ho neváhá vyrvat a zkroutit do podoby oka pomocí kombinaček. Oko ukáže hajnému s tím, že ho našel venku u plotu. Hajný se vyřítí ztrestat pytláka a Venca může sebrat obrázek z krbu. Jde zpět do domu Smihtových, kde vymění obraz nebožky za portrét Jasmíny.Jasmíninu podobiznu pověsí na místo původního obrazu. Přijde hajný a začne velebit obrázek „nebožky“. Venca mu ji přivede a je vymalováno.

Karmína

Venca ji potká v kuřárně. Z rozhovoru plyne, že po porodu ještě víc ztloustla a má obrovské komplexy. A že by se sebou asi měla začít něco dělat. Venca zajde do hospody, kde rozlije pivo. To provede tak, že polechtá štamgasta „státního“ pírkem z ptáčka z hájenky. Ten se probudí, lekne se, rozlije pivo a zase vytuhne. Když vrchní odejde pro kýbl a hadr, sebere mu Venca propisku. Zajde do cvičebny aerobiku, kde se protahuje cvičitel. Promluví s ním, a pokud již hovořil s Karmínou, navrhne mu, že by mohl mít ještě jednu klientku, peníze prý nejsou problém. Cvičitel odmítne, má prý plno. Snad leda, kdyby NIKDO nepřišel, vysměje se Vencovi. Na náměstí je na lavičce přilepená žvýkačka. Sebere ji. Na papír napíše „Dnes pro nemoc zavřeno“ a přilepí žvýkačkou na dveře cvičebny aerobiku. Vrátí se dovnitř za cvičitelem, který bude „zničen“ nezájmem klientek a Vencův návrh přijme. Teď musí Venca zpět za Karmínou. Té se však nikam nechce, přece není tlustá. Venca si nedovolí oponovat. Od somráka, maskovaného prodejce drog, získá dva veselé papírky. Jeden rozpustí ve sklence džusu před Karmínou na stolku. Chvilku počká, až se napije a až se tak stane, navrhne jí cvičebnu. Ona souhlasí. Venca navrhne cvičiteli ženitbu, ten ale odmítne. Hodí mu druhý papír do láhve s „jonťákem“ a počká, až se napije i cvičitel. Navrhne znova ženitbu. Oba sjetí na plech se do sebe zamilují.

Filoména

Ošklivá Filoména je k nalezení ve věžičce vily, kde vyhlíží dalekohledem svého prince. Po rozhovoru na téma „co dělá“ odejde. Venca ve věži osiří. Podívá-li se do dalekohledu, uvidí na Periferní ulici slepce ťukajícího hůlkou. Pomyslí si, že to bude ten pravý. Vydá se tedy za ním a zjistí rozhovorem, že slepec je svobodný ladič pián. Navrhne mu, aby s ním šel do domu Smihtových, opravil tam piáno a případně se seznámil s jistou krásnou dívkou. Slepec souhlasí. V okamžiku, kdy vykročí, přejede slepce svatební limuzína. Venca sebere slepeckou hůl, černé brýle a hlasitě zakleje. V hospodě potká opíjejícího se chirurga. Když se s ním dá do řeči, zjistí, že ten miluje Jasmínu, kterou Venca těsně předtím provdal. Chirurg se do ni zamiloval v nemocnici, když jí po porodu vyhlazoval vrásky na břiše, je totiž plastický chirurg. Když mu Venca koupí 5 piv, chirurg začne opile blábolit o svých zlatých ručičkách a že mít trochu materiálu, vymodeluje onu dívku za pár okamžiků. Venca mnu navrhne, že mu materiál sežene. Chirurg souhlasí, počká na Vencu v nemocnici, na operačním sále. Když jde Venca do nemocnice, vrátný se ptá, kam jde a kdo je. Venca mu řekne, že je Venca a dělá pro Smihta, vrátný se strašlivě naštve a prohlásí, že kdo dělá pro toho vydřiducha, se do nemocnice nedostane. Venca dodá vrátnému dlužní úpisy, které sebral Smihtovi ze stolu v pracovně. Vrátný je Vencovi nadosmrti zavázán. Teď jde o to, aby Venca dopravil Filoménu do nemocnice. V nemocnici na vrátnici vezme recept. Do něj napíše Filoménino jméno a recept jí předá, řka, že ji doprovodí. Když dojdou do nemocnice, vejdou na operační sál. Chirurg už stojí přestrojen, ale je tam sestra, která se ptá, co že se tam bude operovat. Když jí chirurg odpoví, řekne, že na tohle se teda nemůže dívat. Dokud jí Venca nedá slepecké brýle a hůl, nebude možné začít. Následuje zrození Filomény-Jasmíny… Venca jen tak mimochodem vezme z koše pod operačním stolem lidské srdce.

Hermína

Hermínu potká Venca v kuřárně, pohovoří s ní. Ze stolu ji sebere cigarety. S cigaretami zajde za kostelníkem, kuřákem, který na lavce před kostelem vyřezává cosi ze dřeva. Pokecá s ním a přemluví ho, aby mu něco vyřezal. Když mu dá cigára, kostelník slíbí, že i jemu něco vyřeže, donese-li si kus dřeva. V sexshopu koupí Venca masivní vibrátor z ebenu. Kostelník mu z něj vyřeže parádního slona. Teď může Venca konečně do mateřské školky, kde se při vchodu prokáže tím, že nese dětem dary. Když to zkouší na učitelku, nijak to nejde. Z rozhovoru Venca odtuší, že učitelka je lesbička. Venca zajde do domu Smihtových, kde najde na stole v pracovně nově přišlou poštu. Je mezi ní dopis adresovaný Hermíně. Venca ho otevře a přečte dopis od Hermíniny milenky, ve kterém jí sděluje, že se s ní rozchází, protože má děcko s „chlapem“, fuj. Dopis Venca přepíše propiskou od vrchního. Obálku doručí Hermíně, řka, že odesílatelka čeká na odpověď. Hermína si dopis přečte, zčervená a odepíše. S novým dopisem jde Venca za učitelkou, která si jej přečte a souhlasí se schůzkou. Obě dívky si padnou do oka.

Evelína

Evelína leží na otomanu v kuřárně a spí. Nedá se vzbudit. Venca jde k faráři u nějž ve skříni nalezne kožený obleček pobitý hřeby. Využije farářova strachu z odhalení a přijme od něj závazek na nějakou službu. Obleček si však nechá. Jde do sexshopu, kde promluví s úchylem. Z rozhovoru vyplyne, že je to hrubě sadistický masochista s občasným sklonem k animální pedofilní nekrofilii. Výměnou za bič dostane Venca kalhotky Terezy Pergnerové, zaručeně pravý, ještě vlhký. Kalhotky smění s hasičem, který má na stěně plakát Terezy, za hodiny-kukačky. Ty pověsí v kuřárně na stěnu na hřebík a počká, až zakukají, což se uděje téměř hned. Evelína se vzbudí s otázkou, co za ptáka ji to budí. Venca odvětí, že je to malý pták, kukačka sloní. Ona že má radši větší ptáky, orla a tak. A taky že si hned tak někoho nevezme, bude se muset Vencovi v určitých partiích alespoň vyrovnat, což Venca považuje za neřešitelný oříšek. Zajde opět za úchylem a vymění kožený obleček za kondom olbřímí velikosti. Když se zeptá prodavače, jestli vedou tuhle velikost, odpoví že ano. Na otázku, kdo si je kupuje, odvětí prodavač, že pouze on sám, nikoho jiného nezná. Zdá se tedy, že on je ten pravý. Na návrh svatby se však netváří – on prý za dívkami nepotřebuje chodit, ony chodí za ním. Navíc by musela mít hromadu peněz. Venca jde do Smihtovy pracovny, kde v nejspodnějším šuplíku najde výpisy z banky. Jsou tučné. Venca jde tedy k hájence, kde sebere motorovou pilu ze špalku. Vykopne plot vpravo a dostane se na mýtinu s indiánem. Poté co motorovou pilou pokácí strom, zajde za stromy (jediné místo ve hře, kde není Vencu vidět) a použije kondom. S naplněným vakem jde za Evelínou a říká, že zná muže, který má takovouto velikost. Evelíně to jako důkaz nestačí. Venca tedy musí do nemocnice, kde za rentgenem použije duralovou trubku. Výsledkem je velice ztopořený rentgen. Když ho ukáže Evelíně, jde s ním do sexshopu. Prodavač se ale zdráhá. Venca mu dá výkazy a on souhlasí.

Rosalína

Rosalína sedí na zahradě a čte satanskou bibli, jak vyplyne z rozhovoru. Venca si pomyslí, že pro tuhle podivnou ženskou to dá hodně práce. Ačkoli je zřejmé, že pro ni je myslitelný už jen indián, který však doposud pouze sedí a mlčky cosi kuchtí v kotlíku. Venca se vydá na faru, kde sebere ze zdi křížek a nechá si jej proklít od faráře-sodomity. Vydá se za indiánem a vhodí mu do kotle postupně králičí mozeček a pak lidské srdce. Indián je svolný k rozhovoru. Z něj vyplyne, že měl vidění, ve kterém k němu sestupovala žena-orlice, na křídlech větrů, se kterou se vydal na dalekou cestu. Venca zajde za kostelníkem, aby si nechal otevřít plechovku hrachu, kterou má u sebe. Kostelník ochotně použije svůj všestranný nůž. Rosalíně Venca ukáže prokletý křížek a řekne, že její čas nadešel. U indiána jí vetne do vlasů pírko. Venca dostane chuť na plechovku hrachu. Až si mocně upšoukne, promluví s indiánem. Dříve by řekl, že Rosalína není ta pravá, protože schází větry. Indián vezme dívku do teepee.

Gratulujeme.

© DoMaS