Herní karty Články Historie

Zrušené a pozastavené hry

Napsal: DoMaS Publikováno: 25.2.2008


Tento rozpracovaný seznam nevydaných komerčních her navazuje na Ondranův seznam, který vznikl před několika lety. Další hry jsou uvedeny například na konci článku České adventury pro rok 2002 od Bonuswebu.


Glimmer – Jizvy minulosti
Plánované vydání 2. čtvrtletí 2007
Výrobce / Distributor Cinemax / Cinemax
Info Doupě: info, rozhovor
Galerie / Video Galerie na AdventureArchiv.com

Ron Loo
Vývoj 2000 - 2004 (původně plánováno pro ZX Spectrum, první náčrtky grafiky v r. 1997)
Výrobce / Distributor Peregrius / Future Games
Info Poctivá klasická 2D adventura Ron Loo byla první zamýšlenu hrou pětičlenného prostějovského seskupení Peregrius. Slibovala rozsáhlý fantasy svět s dvoumi hlavními postavami. Grafický kabát byl v průběhu vývoje několikrát výrazně přepracován. Jednoho dne byl web týmu Peregrius nahrazen prohlášením:
"Vývoj hry Ron Loo byl pozastaven, neboť autoři literární předlohy trvají na jejím věrném převodu do světa počítačové hry, což s sebou nese nutnost existence rozsáhlých textů, které jsou navíc sepsány i v několika smyšlených jazycích a velké množství postav. Náklady na jazykové lokalizace a dabing pro uvedení hotové hry v jednotlivých zemích by se tak vyšplhaly nad reálně únosnou míru. Omlouváme se a děkujeme všem, kdo nám projevovali podporu a zájem o naši práci."

Je zarážející, že na spor s autory literární předlohy došlo až po několika letech vývoje. Tvůrci na hry zcela nezanavřeli a nyní připravují pohádkovou adventuru Tale of Hero.

YouTubetrailer ze začátku vývoje
Odkazy Bonusweb: preview (2002), galerie

Boovie 2
Vývoj 2000 - 2001
Výrobce / Distributor Eriador Games / Future Games
Info Pokračování logické hry Boovie měl na starosti tým Eriador Games, který s prvním dílem neměl nic společného. Koketoval s myšlenkou 3D, ale opět se vrátil do 2D prostoru. Na hře se přestalo pracovat v první fázi vývoje. Bylo vytvořeno jen menu a jedna testovací místnost s "poletujícím" Booviekem.
Odkazy homepage
© DoMaS