Herní karty Články Historie

Bloodline – neoficiální patch

Napsal: DoMaS Publikováno: 24.12.2006

Většina recenzí na hru Bloodline, končila slovy: počkejte si na patch. Od vydání hry uplynuly dva roky a záplaty jsme se nedočkali. A ani se na její české verzi už nepracuje.

Uveřejňuji nedokončený a doposud nepublikovaný první (a poslední) patch na Bloodline. Bohužel odstraňuje jen minimum problémů. Pokud ho použijete, tak se nelekněte, že je úvodní install v polštině.:
Stáhněte si a rozbalte zip archiv. Souborem "Bloodline.exe" přepište původní exe soubor.

Download (1 MB) :
českéhry.net

Upozornění :
Při použití neoficiálního patche nemusí hra fungovat tak, jak by měla.


Bloodline – návod

Napsal: Standa Madukas Publikováno: 24.12.2006

Tento návod je vydán s laskavým svolením firmy Zima Software.

V této akční hororové hře je i několik chyb na které vás upozorním. Doufám ,že tento návod vám pomůže v nesnázích. V tomto návodu popisuji jen co máte udělat a co sebrat. Nepopisuji souboje,protože si myslím,že nejsou tak těžké,abyste je nezvládali.Strategii boje si už určíte vy sami.

Operační místnost:
Probíráte se z pořádně zlého snu.Rozhlédněte se po místnosti a seberte injekční stříkačku v umyvadle a klíček v šuplíku. Prozkoumejte lék (ve skřínce), přečtěte si lékařskou příručku, prohrábněte mrtvolu a zkombinujte lék s injekční stříkačkou.Píchněte lék mrtvole.Vezměte šroubovák a otevřete jím dveře v první místnosti, seberte nůž a otevřete šroubovákem dveře (exit).

Levé křídlo – 1.patro:
Najděte útržek z novin (je v knize) a přečtěte si ho, vezměte si pistolku a protože máte konečně něco pořádného v ruce tak máte i větší jistotu.Seberte mrtvé sestřičce klíček a otevřete jím zadní mříže.Šroubovákem otevřete poslední celu a promluvte si s bláznem . Prozkoumejte akvárium a seberte kličku- odejděte (exit)

Schodiště :
Seberte hasičák a přejděte do další části v prvním patře.

Lůžková část 03:
Najděte spisy pacientů a přečtěte si je. Vezměte si pilník na kov (je v brašně) a přejděte do další části (exit)

Levé křídlo – přízemí :
Najděte nůžky a prozkoumejte dveře do kanceláře dr.Browna.Upilujte zámek na okně (pilníkem), otevřete si okno z dvora a vstupte do Brownovi kanceláře.Otevřete globus pomocí kličky a seberte perkusní pistoli.Najděte vlastní spis a prostudujte si ho.Najděte trezor (za obrazem) a prozkoumejte kostlivce( přečtěte si papírek z kostlivce) Otevřete trezor a vezměte si z něj všechny věci.Podívejte se na film v promítačce a přejděte do dalších prostor (exit do Přijímací místnosti).

Přijímací místnost :
Seberte mrtvé sestře sponu do vlasů.Najděte schránku s klíči a otevřete jí sponou.Vezměte si klíče, najděte část hračky šaška a jděte zpět do Levého křídla – přízemí, odtud na schodiště a přejděte pomocí klíčů do Sklepení (exit v přízemí).

Sklepení:
Zjistěte kam se ukryl neškodný blázen, najděte hračku a pokuste se jí dát bláznovy za dveře.Vypněte elektriku v rozvodné bedně, najděte zápalky a pokuste se najít tři části hračky šaška.Až je najdete tak zkombinujte části šaška dohromady a použijte šaška na dveře u blázna.Pokuste se s ním promluvit, ale je to zbytečné.Vezměte si sadu na výrobu Molotovova koktejlu, v kotelně vypněte hlavní přívod páry a do 10 vteřin vypněte i druhý pomocný kohout (vypne se pára v chodbě), přejděte do pitevny (exit).

Pitevna:
Uhaste ohníček hasičákem a vypněte páru kohoutem na trubce.Seberte poškozenou kliku a použijte ji na otevírací mechanismus. Opravte kliku ve svěráku a použijte ji znovu na mechanismus.Bohužel tudy se asi ven nedostanete. Seberte dehet a projděte skrz díru po páře do pitevny pomocí klíče z trezoru.Následuje dlouhý rozhovor s Dr. Brownem, Poté přejděte do Sklepení přes dveře z pitevny.

Sklepení znovu:
Popostrčte bednu s hadry ke vchodu z pitevny, nalijte do bedny dehet a zapalte sirkami. Jdeme do spalovny (exit).

Spalovna:
Seberte řezačku, stáhněte okno v druhé peci a prozkoumejte mrtvolu.Zapněte ohýnek v druhé peci a ve skladu uhlí seberte koženou rukavici. Zbijte kotelníka.Je docela dost tvrdý a trvalo mi dost dlouho než jsem ho srazil k zemi.Musíte mít trpělivost.Poté seberte zlaté hodinky ,které vypadli kotelníkovi. Přejděte přes dveře dále do dvora sanatoria.

Dvůr sanatoria:
Zlomte prkno u dveří do parku a přejděte do parku (exit).

Park:
Najděte dopis (v altánu) a přečtěte si ho, najděte prázdnou olejničku, vyndejte funkční pojistky a jděte zpět do dvora sanatoria.

Dvůr sanatoria znovu:
seberte rýč na zahrádce vedle domu,upilujte zámek u vchodu do hrobníkova domu a vstupte (exit).

Hrobníkův dům:
Najděte nefunkční pojistky ,vyndejte je a namontujte ty funkční Najděte brokovnici(ve skříni), rozsvítit musíte všude tam, kde to půjde.Seberte v koupelně pinzetu, ve skladu musíte rozsvítit a odsunout kobereček, otevřete si poklop do dílny a po žebříku sestupte dolů.Najděte tajné táhlo (nářadí na stěně) a projděte do podzemních chodeb.

Podzemní chodby:
Seberte pušku, najděte krumpáč a prokopejte závaly.Najděte utopenou ženu a prozkoumejte ji.Najděte východ za závalem (exit).
Hospodské sklepení:

Najděte vchod do hospody (exit).

Hospoda:
Najděte klíče a kolt (v soudku na pultě) a promluvte si s hostinským.Jděte zpět do sklepení hospody.

Hospodské sklepení znovu:
Otvírejte dveře které půjdou otevřít(klíče z hospody), najděte šídlo zabodnuté v zombie, najděte vývrtku,najděte kamennou kostku s písmenem W, najděte hák (u prasat), najděte chodbu s lucernou a prozkoumejte lucernu, rozeberte zdi hákem, najděte konak a dopis (přečtěte si ho), a honem zpátky do hospody.

Hospoda znovu:
Dejte hostinskému konak a až se napije promluvte s ním (dá vám klíče od hospody), najděte kamennou kostku s písmenem S(v truhle), otevřete klíčem hospodu a jděte do garáže s motorkou.Seberte hadr, zabodněte šídlo do sudu s olejem a přiložte na šídlo prázdnou olejničku.Vyčistěte motorku hadrem, namažte jí olejem a hurá pryč.

Loděnice:
Prozkoumejte auto, najděte klíček od auta (v malé stavbě pod papírem na nástěnce), otevřete auto a seberte kabely, ustřelte zámek na el.skříni v loděnici, přejděte za loděnici, postrčte bednu k hromadě prken a vyskákejte na nižší střechu, opravte kabely elektřinu, nahodíte světlo v loděnici a přejdete dále k majáku (exit).

Maják:
Prozkoumejte kleště v ohništi, dole u majáku seberte kanystr s palivem , Prozkoumejte držák na louč, jděte nahoru a po cestě seberte zhaslou louč.Nahoře seberte kovovou misku, na horní plošině nalijte palivo do majáku, prozkoumejte mrtvého námořníka a seberte mu klíč.Naberte miskou žhavé kleště z ohniště a zchladíte je v moři (u lodičky, nebo u druhého přístupu k moři), otevřete dřevěný přístřešek klíčem od námořníka, použijte kleště na zlomený klíč, uvnitř seberte truhlu a hurá zpátky do loděnice.

Loděnice znovu:
Položte truhlu do nedostavěné lodi v loděnici a odvažte provaz, seberte z rozbité truhly deník a přečtěte si ho, odejděte zpět k majáku.

Maják znovu:
Zastrčte vyhaslou louč do držáku pro louč a zatáhněte za ni, otevře se vchod na hřbitov (exit).

Hřbitov:
Najděte kamennou kostku s písmenem L(v hrobce u zombie), najděte vystouplou kostku v zemi a stiskněte ji , seberte mrtvole hrobníka páčidlo a klíč.Otevřete hrobku dr.Browna (páčidlem), seberte urnu, nacpěte jí štěrkem (hromada u hrobníka), položte plnou urnu na kostku v zemi, vejděte do otevřené místnosti a seberte v truhle kamennou kostku s písmenem D, přejděte na horní hřbitov (exit).

Horní hřbitov:
Vezměte si věci z brašny a přečtěte si noviny, použijte klíč od hrobníka na dveře kapličky, najděte dvě kamenné kostky s písmenem (jedna je v brašně a druhá v kapličce), prozkoumejte pultík s biblí, přečtěte si papírek z bible, dejte bibli pryč, stiskněte tlačítko pod pultíkem.Složte kamenné kostky do kříže postupně podle jmen z papírku v pořadí od shora dolů G, L, D a z leva doprava W, L, S, .Otevře se tajný vchod do podzemí (exit).

Podzemní chodby do sanatoria (lanovka):
Podívejte se na plánek chodeb, přejděte po lávce a po spadnuti do vody najdete na dně hák který vám vypadl.Najděte žebřík a vylezte nahoru, na lano přes propast použijte hák, projděte podzemím a najděte východ (exit).

Laboratoř:
Prozkoumejte dveře před párou a pak také páru. Znovu prozkoumejte dveře, musíte nasadit kliku a pak vejděte. Najděte dřevěný trám a trámem strhněte zábradlí na horním ochozu. Skočte dolů a nalákejte potvoru která se objeví na horní ochoz a skočte dolů (dírou po zábradlí). Až za vámi také skočí potvora, zapalte ji v díře zápalkami. Pomocí trámu uvolněte potrubí s párou (dole mezi klenbou). Vyjděte ven a najděte injekci s adrenalinem a mrtvou kočku .Otočte kohoutem na rouře. Promluvte si s mužem na el.křesle. Píchněte mu adrenalin a promluvte s ním znovu. Najděte místnost s uhlím a seberte dokument (ve ventilační mřížce). Jděte zpět za mužem na el. křesle.Bohužel je už pozdě. Nyní můžete odjet výtahem (exit).

Půda:
Položte před zavřené dveře za kterými se prochází příšera mrtvou kočku.Příšeru zlikvidujte. Prozkoumejte krabičku na amulet), seberte samopal (v truhle) a prozkoumejte prasklinu v podlaze. Pak vyjděte nahoru a použijte dřevěný trám na barel (ten prorazí prasklou podlahu) a v díře je východ (exit).

Cely:
Zde si opět promluvte s Dr.Brownem, vypáčte zamčené mříže páčidlem, prozkoumejte mrtvolu a přečtěte si dopis, který má u sebe. Najděte telefon a zatelefonujte na policii.Pokud budete telefonovat tak se vám může stát jako mě,že vás hra nepustí do další části-proto raději netelefonujte.taky prý pomůže když nebudete číst dopis ,který má mrtvola u sebe. Najděte východ (exit).

Pravé přízemí sanatoria:
Najděte zamrzlé dveře a prozkoumejte je, najděte konvici s vroucí vodou a seberte ji pomoci rukavice, vylijte vodu na zmrzlé dveře, najděte hadici (místnost s věšákem), zkombinujte hadici a konvici, naberte konvicí benzín z motorky, nalijte benzín na dveře a zapalte je zápalkami, najděte brašnu a seberte z ni klíček od toalet, odemkněte toalety a seberte oběšenci klíček od skladu, odemkněte sklad a seberte speciální kliku a použijte ji na zamrzlé dveře a odejděte (exit).

Kuchyně:
Najděte krumpáč a prozkoumejte mřížku na zemi (u řezníka).Tady se objevuje další chyba-když přijdete k mřížce tak vám to zahlásí NEMÁM DŮVOD PROČ BYCH TAM LEZL.Zkoušel jsem všechno možné ,ale prostě nic nezabralo.Pak jsem hru nechal asi dva dny být a když jsem se k ní vrátil tak jsem mřížku v pohodě otevřel a přešel do další části.Jedno z možných řešení je ,že si musíte nejdříve přečíst dopis ,který má u sebe mrtvý zřízenec a pak se přes tu mřížku dostanete. Vejděte do podzemí (exit)

Kanalizace:
Najděte proraženou díru ve zdi (u závalu) a dojděte do místnosti. V místnosti seberte klíček. Najděte hlavní uzávěr, odemkněte ho klíčkem a otočte kohoutem, najděte vedlejší uzávěr a otočte kohoutem. Až stoupne voda můžete vylézt na žebřík v šachtě kam voda odtéká (exit).

Lom:
Seberte dřevěnou paletu. V místech kde padá kamení umístěte paletu a projděte. Najděte hlídkovou věž a seberte mrtvole klíček. Najděte přístavek a odemkněte klíčkem. Seberte dynamit, zápalky, papír s tužkou a prostudujte si plánek lomu. Jděte na horní pravou stranu lomu a až se objeví vykřičník, tak prozkoumejte skálu.A je tu další z možných chyb ,které se mohou vyskytnout,Při prozkoumání skály vám to napíše JEN KUS SKÁLY a nic se nebude dít.Prostě vám to nedovolí umístit dynamit a skály vyhodit do povětří.Tady zase dle jednoho z možných řešení musíte si nejdříve v dřevěné boudě prohlédnout mapku lomu a pak už tu skálu do pověří vyhodit lze.Pokud by to nepomohlo tak zkoušejte hru rozehrávat z různých pozic. Vložte dynamit, zapalte ho a poodejděte. Po výbuchu se objeví vchod do jeskyně (exit).

Jeskyně:
Najděte krápníky a použijte na ně krumpáč. Objeví se nápisy na které použijete papír s tužkou. Na lešení si přečtěte části deníku. Jděte zpět do lomu (exit).

Lom znovu:
Jděte do přístavku a použijte poznámky z jeskyně na knihu.A tady se vyskytuje další z chyb-máte použít poznámky z jeskyně na knihu,ale nic se neděje ,prostě to nejde.Tady se ale naštěstí nic neděje.Na postup ve hře to nemá vliv .Přeskákejte kamení,běžte k řezačce a rozpulte medailon (exit).

Přijímací místnost:
Porazte dr.Browna a promluvte si s ním než zemře. (exit).

Kostel:
Seberte kladivo (u lavičky),vezměte mrtvole část klíče, najděte hlavní bránu a vstupte.Seberte sochu (pod schody), opět vezměte mrtvole část klíče a spojte části klíče .Odemkněte si, vyjděte do dalšího patra a na balkoně seberte další sochu. Vyjděte nahoru a použijte sochy na výklenky (otevřou se dveře). Vstupte do zvonice a bouchněte kladivem na správný zvon.Jen pro pořádek –je to ten zvon napravo.Tak a teprve nyní vidíte co jste vlastně zač a že ne vše je tak jak jste si představovali.A to už je konec této zajímavé hry.

Bloodline – cheaty

Napsal: ??? Publikováno: 1.3.2005


Stiskem ALT+TAB otevřete konzoli, do které můžete psát následující kódy:

NODEATH - Nesmrtelnost
ALLKEYS - Všechny klíče
UNLIMITEDAMMO - Neubývá munice
ALL - Vypnutí všech cheatů
HELP - Výpis všech cheatů

Do hry se vrátíte klávesou ESC

© DoMaS