Herní karty Články Historie

Signus: The Artefact Wars – cheaty

Napsal: signus.wz.cz Publikováno: 18.1.2005

Cheaty

Cheaty se zprovozňují trošku netradičně: musí se nastavit environment proměnná HELLMASTER na hodnotu určující číslo mise, v které se má začít hrát (počínaje od 1), např. (DOSový command prompt):

set HELLMASTER=3
signus.exe

Kromě toho, že nová hra začíná až ve specifikované misi, tak taky fungují tyhle zkratky:

F8.....uloží screenshot
F9.....odkryje mapu
F11...ukončí (úspěšně) misi

Tipy a triky

Obrana je nejlepší útok, vždycky nepřítele vyprovokujte a pak se braňte.
Snažte se chránit něčím důležité jednotky (Goliáš, Herkules, Mesiáš, Falanga...) a nebojte se obětovat sem tam něco, čeho máte dost.

Seskupení jednotek:
1. linie Tanky, Falangy, případně Skiatron a třeba i děla s menším dostřelem (Patriot, Škorpion) připravená na ústup
2. linie Goliášové, Patrioti, Mesiášové
3. linie Herkulové a Škorpioni (nesmí jim navazet 2. linie)
4. linie a víc Uraly, Gnómové, Ceresové, Irisy, Protony atp.

Letecké jednotky dávejte tak 2-3 pole před první linii
Savujte jen když je fakt potřeba, jinak vám můžou dojít možnosti uložení a pak to není sranda.
Jednotky mají úrovně zkušeností (I – X). Podle ní jednotka víc poškozuje, má lepší odolnost a při střelbě z obrany větší pravděpodobnost zásahu. Takový Mystik na X. úrovni je pak nepřemožitelný smrtonoš (a když jsou dva nebo tři, tak můžete celou invazi nechat na nich).


Signus: The Artefact Wars – návod

Napsal: 1. – 11. mise: signus.wz.cz
12. – 19. mise: Tomáš Faflík pro českéhry.net
 
Publikováno: 18.1.2005
Doplněno: 1.1.20071. mise – Perseus

Úkoly: primární – zničit všechny nepřátelské jednotky
sekundární – obsadit Konzorciální základnu a zajmout tanky Perseus Beta


Začínáte na pobřeží s hrstkou Bumerangů, Perseů Alfa, jedním Perseem Beta, Škorpiónem a dvěma Patrioty. Srovnejte si tanky a jednoho Bumeranga do jedné lajny, za ně Patrioty a s mezerou jednoho pole Škorpióna (nemůže být hned za jednotkou) a ukončete kolo. Trošku si k vám popojedou nepřátelské jednotky (smázněte je dalekonosnou artilerií a zbytek dorovnají Perseové). Případné další nepřátele pak zničte. V dáli je vidět Pagoda, kterou z dálky srovnejte se zemí, obsaďte radar a dalším Bumerangem si to zamiřte k základně, kterou pak taky získejte pod kontrolu. Jestli šlo všechno rychle, tak v ní ještě zbylo pár Perseů Beta, Gnóm a Ceres.Teď si můžete vybrat, jestli zamíříte na sever, nebo na jihovýchod přes řeku. Já jsem si vybral druhou možnost. Na břeh postavte "dalekonosňáky" a most jistěte nějakým tím tankem a samozřejmě i Bumeranga pro lepší dohled. Nejdřív zničte nejbližší jednotky a ty v blízkosti Ceresů a Gnómů. Taky se jako vždy vyplatí s jednotkami s tříštivou municí střílet do pole mezi nepřátele. Nakonec zničte Pagodu a s Bumerangem, Patrioty a Škorpionem přes most po cestě. Obsaďte radar a zničte další Pagodu. Poté obsaďte sklad a radar a vydejte se zpátky.
V základně doplňte palivo a střelivo a vyprovokujte oponenty na severu. Tanky si rozestavte po obou stranách základny a artilerii na strategické pozice, nejlépe nalevo od základny. S přehledem poražte všechny nepřátele a případně obsaďte ještě radar a sklad na severu.

2. mise – Transport artefaktu

Úkol: přepravit artefakt Taron do základny Tankred

Už od začátku musíte být ostražití, protože na severu od vás je několik Škorpionů a Patriotů, tak si dejte bacha, aby vám nesejmuli ty vaše. Je výhodné popojet s nimi tak, aby byli o jedno pole mimo dostřel, ukončit kolo, počkat, až oni zamíří k vám a pak dát připravené jednotce povel ke střelbě. Nemusí se to ale povést, záleží na úrovni střílející jednotky (může minout a nepřítele jenom výrazně poškodit) a na vzdálenosti, kterou jste předtím urazili, protože jednotka nemusí být připravená. Samozřejmě si artilerii jistěte tanky a Pagodou proti útoku zblízka. Až je vybombíte, tak vyrazte s Bumerangem, Ceresem, Gnómem, asi dvěma tanky a všemi děly na sever k radaru.Ten obsaďte a rozestavte jednotky vedle něj (ani o jedno pole dál, tam už dostřelí Minotaurus!) a vyčkávejte na nepřátele postupně vyjíždějící proti vám. Ne všichni budou tak blbí, aby se vydali na jistou smrt, a budou tam jenom tak jezdit. Proto je vhodné vzít Škorpiona, Patriota a k nim Gnóma a jet přes kopec k břehu řeky (pozor na Minotaura) a tam pokoste několik dalších Konzorciálů. Určitě jich tam ještě pár zbyde, ale moc jich nebude. Pak se vraťte zpátky na základnu, kde dočerpejte palivo a munici.
Teď začíná druhá fáze. S většinou armády (nemusí být všechny tanky) a hlavně bez Gargantui táhněte za východ. Tam je most a za ním pár tanků Perseus Alfa a Beta a dvě Pagody. Týlové jednotky můžete dát klidně do první linie, protože případné nájezdníky hravě odpálí už z dálky. Pak už jenom sejměte Pagody a jede se dál. Za kopcem rozestavte jednotky zas u břehu a vyřiďte několik jednotek. Ty co utečou si podejte po překročení mostu nebo svým Minotaurem. Za mostem se seřaďte směrem po silnici, kde bude Patriot a pár tanků. Po vyhlazení odporu stačí vyjet s Gargantuou a doprovodným Ceresem směrem základna Tankred.

3. mise – Nikdo to nepřežije!

Úkol: obsadit Konzorciální základny Arten a Sanukor

Teď už máte konečně k dispozici dalekonosnější zbraň – Herkula. S jeho dostřelem nebude problém, horší bude, aby viděl, kam má střílet. Mimochodem nesmíte ztratit všechny Bumerangy, aby bylo čím obsazovat.
Vezměte jednoho Bumeranga a vyjeďte na kopec před ním, čímž odhalíte první várku nepřátel. Trochu popojeďte se Škorpiony, ale jen v rámci rezervy jednoho výstřelu. Dále posuňte skupinku Patriotů směrem k soutěsce a pak Herkulem zkuste vyřadit nepřátelské ostřelovače. Když se nepodaří (a to dost pravděpodobně), tak s Bumerangem ustupte mimo jejich dostřel. Po chvíli střelby naložte Herkula s Patrioty do Uranu a hurá dál.
Po obsazení skladu a radaru se přesuňte k rozcestí. Na severu je základna Arten chráněná Minotaurem a na západě za kopcem je hrstka protivníků, které nebude problém vyřadit, když na jižnějším kopečku bude slídit Bumerang. Rozložte si několik jednotek před kopec na dvě-tři řady. První: tanky, možná u krajů řady Patriot či Škorpion; Druhá: Patrioti, ale nesmí být před Herkulem v řadě třetí. Vzadu bude Gnóm nebo dva a Uran pro pozdější převoz Herkula. Vystřílejte nepřátele a obsaďte radar.
Teď přijde část vychutnávání. Nalevo od cesty k mostu je velký černý kámen, tam končí dostřel Minotaura. Rozmístěte artilerii a Bumerang do řady na kamenem a pěkně Herkulem ostřelujte jednotky za řekou. Případné odvážlivce, kteří přejedou most vyřiďte Patrioty a Škorpiony. Potom posuňte Herkula tak, aby nebyl vedle silnice. Teď vyberte "dobrovolné" jednotky na obětování. Nejlíp Persea Alfu a Betu. Betou vyražte k základně. Prásk! Měl by přežít. Jeďte dál, kam až to jen jde. To samé i z druhým tankem. Jestli vidíte Minotaura, tak střelte do hradby před ním. Ukončete kolo a Minotaurus vám oddělá jeden tank. Tím druhým jeďte dál a znovu střelte Herkulem do hradby. To už by Minotaurus neměl přežít.
Spokojeně se se vším přesuňte do základny a obsaďte ji. Nepotřebné jednotky (Perseus Alfa, popř. několik Bet) pošlete do základny. V továrně si vyrobte nejdřív Mohykána a pak Olymp. Před radarem vedle základny rozmístěte Patrioty a do mezery mezi hradbami Mohykána a nějakou tu Betu. Za ně pak Škorpiony a Herkula. Vyřadit nepřátele nebude větší problém činit. Naskládejte vše důležité do Olympu a Uranu a směle na západ.
Tam číhá skupinka chlapíků z Konzorcia (asi 10 tanků, 4 Patrioti a Škorpioni, Mohykán a nakonec 2 Pagody střežící vchod do základny Sanukor. Postupujte klasicky s ohledem na možnou likvidaci více jednotek najednou. S Pagodami bude trochu nuda, jsou vůči stávajícím jednotkám poměrně odolné, tak to asi tři kola zabere. Nakonec se zmocněte základny a okolí...

4. mise – Do poslední kapky krve

Úkol: ubránit základnu Batix

Máte 4 državy: základnu Batix na S a pak tři menší stanoviště se sklady, na J (nalevo), JV (dolů) a na V (vpravo) od základny. Batix musíte udržet, ty ostatní můžou podlehnout.
Na J si obvykle rozestavte jednotky s Xenonem buďte připravení u mostu. Co nejvíc vzdorujte nepříteli, nenechte si zničit děla, budou hodně potřeba. Jakmile na scénu nastoupí Rexové, dejte se s artilerií na ústup, tanky tam klidně nechte na menší pozdržení (hlavně na ničení Bumerangů, protože bez nich sklady a radar zničí Konzorcium samo a vy získáte další čas). Cestou k Batixu zaminujte most, sem tam silnici a okolí radaru a horizontu na kopci. Rozestavte Herkuly mezi zdmi, za ně Gnómy, na úroveň Pagody tanky, za ně Falangy, Patrioty a Škorpiony.
Mezitím probíhají střety na JV. Tam se vyloží Olymp s armádou tanků, děl, Bumerangů. Budou tam asi 2 Mohykáni. Trošku je potrapte stejně jako na J, naložte Herkula a pár dalších ne moc pohyblivých jednotek do Uranu, tanky tam snad ani nenechávejte, chyběli by na V. Zas zaminujte most a trochu i kopec za ním (tam se budou formovat jednotky pro útok na tábor).

V nadcházejícím stádiu je dobré častěji ukládat, abyste nemuseli hrát kdoví odkud, když vám náhodou Rexové sejmou nějakou důležitou jednotku. Někdy záleží i na náhodě. Priorita je vyřizovat vrtulníky, dál děla a pak různé skupinky jednotek, kde je třeba Ceres u několika tanků apod. Možná zaznamenáte rány hluboko pod pás, ale vězte – až odrazíte útok z J tak už máte vítězství napůl v kapse.
Na V je hodně důležité ničit vrtulníky pro případ, že protiletectvo vám jižani sejmou. Zas je potrapte (už trochu víc) a stáhněte se jenom s artilerií, s Bumerangy a s Xenonem, kterým podminujte most a několik míst na silnici k základně.
Jestli jsem dobře popsal svůj postup (a vy ho správně pochopili) tak na J od základny je už jen hrstka jednotek, které stačí vyřídit Minotaurem. Teď lapněte Herkuly (snad máte 3 + jednoho z JV) a přesuňte je zas mezi zdi, tentokráte ve V bráně. Dál mimo silnici směr J podél zdi rozestavte Škorpiony, u Horizontu Falangy atd. Teď už v klidu vychutnávejte nepřítele s Herkuly a Minotaurem. Možná budou menší komplikace s vrtulníky, ale to se nějak vsákne.Stalo se mi, že po odražení nepřátel ještě nebyla mise skončena. Tak jsem to šel Bumerangem obhlídnout kolem a narazil jsem na pár samotářů. Nevěda, jestli je zničit jsem jezdil opodál a najednou konec. Asi by bývalo stačilo párkrát ukončit kolo.

PS: Tato mise je jedna z nejnáročnějších, co jsem hrál. Tak moc tu záleží na náhodě, že je docela možné, že ji i s mou mrzkou pomocí neuděláte. S tím by se dalo dělat málo. Musel bych si tuto misi ještě několikrát projít, do čehož se mi nechce, protože to zanechává traumatizující zážitky :o) Předem se vám omlouvám za další úmorné piplání s tímhle Toriconským počinem z důvodu mojí lenosti se detailně rozepsat o způsobu dokončení mise. Kdo nám pomůže?!

5. mise – Oko za oko

Úkol: obsadit základnu Tortugal a eliminovat nepřátelské síly v oblasti

Už konečně máte Rexe (3), takže si můžete vyzkoušet, jak to s nimi jde. Na začátku mise je asi nevyužijete, protože by vám je zničili všeteční Ikarové. Navíc za kopcem jsou dva Thorové a celkem slušná armáda tanků, Škorpionů, Patriotů, Falang a samozřejmě nějaký ten Herkules. Nejdřív si jednotky srovnejte do lajn jako obvykle a přistaňte s vrtulníky. Možná by neuškodilo dát Herkuly do první linie a proti případnému útoku zblízka je budou chránit Patrioti se Škorpiony. Asi budete muset obětovat nějakého Bumeranga, abyste viděli Thory a mohli je sejmout. Budou to nervy a asi bude zapotřebí nějaký ten load, tuplem s těmi Herkuly. Nakonec asi s nějakými ztrátami vyjdete.
Po přesunu za hradby na vás u základny (Tortugal to není) čekají nějací nepřátelé. Bude tam asi jeden nebo dva Rexové, ale pokud vysunete Bumeranga k letišti a obsadíte ho zrovna v okamžiku, kdy tam jsou Ikarové, nebude to problém. Ale pozor na miny! Druhá možnost je Ikary sejmout a proti Rexovi nasadit ty své, ale nemají takový dostřel a hlavně účinnost, takže ho třeba párkrát trefíte, ale on to přežije, popoletí a zničí vám třeba Falangy nebo Herkuly, což nemůžete potřebovat.
Po obsazení budov a vymýcení min vezměte nějaké Bety, Ceresy, Gnómy, Rexe, Falangy a samozřejmě Herkuly a vydejte se po cestě na jihozápad (nalevo). Za mostem na vás čeká pár nepřátel. V klidu je vyřiďte za pomoci Rexů. Asi utečou, ale ne daleko. Dál popojíždějte a dávejte pozor na miny a hlavně na Minotaura v dálce. Stačí si hru uložit, zkusit, kam až dostřelí a podle toho po načtení zastavit na příslušném místě. Permanentně na vás vyjíždí tanky apod. spolu s Rexy. Tady jsou ti vaši asi nejpotřebnější, tak je ukotvěte asi 3-5 polí vpřed od první linie, kde jsou i Falangy. Po zničení nepřátelského letectva vrtulníkům doplňte vše potřebné a vyražte proti Minotaurovi, který je krytý Horizontem. Snad se netrefí, tak nejdřív zničte jeho a pak Minotaura. Když tak to udělejte se dvěma vrtulníky, ne jedním. Pak stačí vyřídit obranu menší báze, zneškodnit miny, obsadit co se dá a vrátit se zpátky na základnu.
Teď už se vydejte směrem k samotné základně Tortugal po druhé silnici skoro se vším, co máte. Médea snad nebude ani zapotřebí. Seskupte se u mostu, za nímž se rojí další nepřátelé. Je tam Minotaurus, tak ne zas úplně u mostu, ale taková 3 pole dozadu. Nejdřív zničte potenciální nebezpečí pro Rexe, se kterými podporujte útok někde na úrovni řeky a zlikvidujte Minotaura. Hlouběji za mostem je protivníků opravdu jak máku, takže postupování nebude zrovna nejrychlejší a nezapomeňme ani na všudypřítomné miny. Za zatáčkou mezi dvěma kopci se zastavte.Na jih je Tortugal plný těch nejobávanějších jednotek: Herkulové, Ikarové, Rexové, Thorové. Těch méně nebezpečných tam je zas hodně. Rexe asi nepoužijete, pokud nechcete, aby skončil jako kořist jedné z Ikarových raket. Na této části mise je nejhorší, že už vám nemusí zbýt žádná možnost uložení. Po lítém boji, ve kterém můžete přijít i o Herkula (nebo dva) už konečně zas popojeďte k takovému malému údolíčku. Za ním, tuším, začíná dostřelová zóna Thora. Asi budete muset obětovat další jednotku, abyste ho zahlédli a mohli zničit. Pod kopcem, kde je už základna, může být i nějaký Herkules, tak bacha na něj. Nakonec obsaďte základnu s ohledem na miny.

6. mise – Obr a vesnice

Úkol: zničit vesnici Amenur a tím otestovat dělo Goliáš

Pro změnu trochu odpočinková mise. Goliáše naskládejte do Uranů a s celou armádou se vydejte na jih k vesnici. Tam je jen pár slabých protivníků. Zabijte je a počkejte, až na scénu přijdou Saturny. Ty znamenají pro vaše jednotky pohromu, pokud je neoblafnete. Kličkujte před nimi a za ně a s nějakými ne moc potřebnými jednotkami (Ceresy, 1 Bumerang, 1-2 Alfy) zajeďte zas nahoru na kopec a doufejte, že právě tam se vydají svrhnout bomby. Jestli ano, tak vás čekáte?Po něm je hlášen výsadek Konzorciálních jednotek. Měli byste mít venku Goliáše připravené zaútočit na dotírající nepřátelstvo. S Goliáši, kterých máte 7, nebude problém je porazit, když je budete mít v dohledu. Po odražení Konzorcia pokračujte v plenění vesnice, na jihu na jezeře je Flint a na jihozápadě Herkules. Budete ho muset odstřelit z vesnice, která je vak posetá minami, tak pozor. Jestli někde nezůstaly nějaké zašité jednotky, tak je mise skončena.

7. mise – Tornádo na kolejích

Úkol: Podle situace dobýt nebo zničit základnu Setrix

Vaším cílem v této misi je jistá nepřátelská základna, jež se nachází na V od vašich začátečních pozic.
Misi začínáte s jednou základnou a velkou armádou. Základně nechybí obranná zařízení (Thory, Minotaury). Hned po startu mise se připravte na odražení útoku, který přijde hned po ukončení tahu (vysuňte Thory z úkrytů). Obrannou střelbou se snažte zničit najíždějící Olympy, čímž útok značně ztratí na síle (na mohykány kašlete). Po odražení tohoto útoku naložte tanky do Olympů a vydejte se po kolejích přes řeku. Před Olympy se snažte mít nějaké postradatelné jednotky (Perseus A), které svým výbuchem včas odhalí přítomnost Mesiáše či Minotaura. Po přejezdu řeky narazíte na odbočku železnice, která vede k nepřátelské továrně. Tuto továrnu musíte za každou cenu dobýt, abyste si v ní mj. mohli vyrobit Xenona, protože železnice dál na V je zaminovaná. Nepokoušejte se k továrně přiblížit po odbočce, je také zaminovaná. Poté co odpor obránců téměř ustane, vyšlete hejno lehkých tanků s Patrioty a Škorpióny k továrně. Dvě Pagody se ji totiž pokouší za každou cenu zničit (ničeho jiného si nevšímají), takže jim v tom zabraňte.
Po vyrobení Xenona můžete zase postupovat po železnici směrem na východ. Pozor na Minotaura schovávajícího se v kopcích nad železnicí. Než narazíte na odbočku na J, potkáte jednu skupinu nepřátel. Je nejlepší je výstřely vylákat a pak zničit, protože tam jsou i Herkulové, Goliášové a Mesiáš. Samotnou odbočku na J střeží Thor a Minotaurus, který je schován za hradbami, takže jej Mesiášem neodhalíte včas. Proto na něj vyšlete asi tak 5 tanků Perseus A, které ho bez problému zničí. Pak se vydejte po zmíněné odbočce a dobuďte několik skladů s opravnou.
Teď už zbývá jen dobýt základnu na V. Jeďte tedy po hlavních kolejích, dokud neuvidíte nepřátelský radar (cestou narazíte asi na jednu skupinu nepřátel). Pak zkuste nepřítele vyprovokovat výstřely. Pokud nevyrazí, radar zničte. Pokud nevyrazí ani pak, popojeďte Mesiášem ještě o políčko dopředu a měli byste vidět spoustu nepřátel. Stačí je postřílet. Pozor na Škorpióny a lehké tanky, kteří se skrývají v kopcích na S.
Po zničení nepřátel stačí obsadit základnu a mise je skončena.

8. mise – Dobývání Sotoratu

Úkol: Dobýt základnu Sotorat

Na začátku této mise vlastníte malou základu v dolní části mapy a velkou armádu, kterou odděluje od základny řeka a pár kopců. Napřed musíte s jednotkami, které jsou v základně, zničit skupinu nepřátel, která hned po ukončení prvního tahu zaútočí. Tato skupina nepřátel postrádá Falangy (při nejvyšší obtížnosti tam jsou myslím 2), ale je v ní začleněno několik Rexů, kteří mohou dělat potíže, pokud je včas nezničíte Ikary.
Zatímco budete odrážet první nepřátelský útok, pošlete Kobry prozkoumat prostor mezi základnou a vaší velkou armádou. Je tam Minotaurus, Thor a radar. Po jejich zničení (radar samozřejmě obsaďte) přesuňte armádu do základny (most přes řeku je myslím zaminovaný).
Jelikož máte k dispozici jen 2 falangy a žádné další si zatím vyrobit nemůžete, vycvičte si je na úroveň X. Pak teprve doporučuji vyrazit po cestě k malé nepřátelské základně. Obsadit tuto základnu není vůbec těžké; stačí, když Goliáše a Herkuly postavíte k jezírku, které leží napůl cesty mezi vaší a nepřátelskou základnou, a vylákáte nepřátelské tanky tím, že několikrát vystřelíte do míst, kam určitě vidí. Jako první pravděpodobně vyletí několik Rexů, tak mějte Ikary připravené.
Peníze, které získáte za obsazení této malé základny, využijte na stavbu Rexů, protože jste se ocitli v dosahu nepřátelských vzdušných sil (Ikarové, Kobry, Saturny) operujících z letiště na V.
Nyní se můžete rozhodnout, kterou cestou se vydáte; můžete dobýt letiště na V, nebo přístav na SZ. Já jsem napřed dobyl přístav a pak teprve základnu na V, protože jsem měl docela strach z nepřátelského letectva. Současně s přístavem totiž obsadíte mj. i továrnu, ve které lze vyrábět Falangy. Až dobudete přístav i základnu na V, můžete zaútočit na Sotorat, který se nachází na S a jedinou možností, jak se tam dostat, je přejet jeden ze tří mostů. Pozor! Přístav je chráněn letectvem! Obsazením přístavu mise končí. K podpoře útoku můžete využít i Kobry, které mají dostatek paliva k přeletu na letiště na V od první vámi obsazené nepřátelské základny. Tím se stane Sotorat v jejich dosahu. Bohužel, Ikarové pravděpodobně přelet nezvládnou.

9. mise – Dech smrti

Úkol: Zničit nepřátelský transport artefaktů

Tato mise podle mě patří k těm hodně náročným, protože na její splnění nemáte nekonečný počet tahů. Musíte totiž zničit nepřátelský transport artefaktů dřív, než se dostane do základny na JZ. Postup k této základně je přímočarý, nejsou zde žádné terénní překážky, které by cestu prodlužovaly; prostě si to po železnici namíříte na JZ a jste tam.
Cestu ovšem blokují dvě nepřátelské základny a jedna skupinka nepřátel. Tato skupinka, která se nachází na Z od vašich startovních pozic, většinou má IQ zmražené jahody – jen tam tak stojí, nechá se ničit a pouze vede obranné boje, ale nejsou v ní žádná dalekonosná děla. Na zničení této skupinky vyšlete Rexe. Jsou tam sice asi 2 Falangy a 2 Perseové Gama, ale jelikož jen stojí, neměly by vaše helikoptéry utrpět příliš velké poškození. Po zničení skupinky se nechejte vést železnicí dál, dokud nenarazíte na nepřátelskou základnu. Zničte je klasickou taktikou "vylákej a postřílej". Snažte se to provést co nejrychleji. Nezkoušejte tuto (ani jinou) nepřátelskou základnu obejít, protože tím postup neurychlíte. Dostanete se tím na dostřel jiných základen (třeba na J) a skupinek nepřátelských obranných věží. Také nemá smysl podnikat průnik Rexů do základen, protože jsou všude Horizonty.
Po dobytí této základny jeďte po železnici dál. V obsazené továrně si vyrobte falangy. Teď už podle mě máte nejhorší za sebou. Druhá základna, na kterou narazíte je plná Falang a Patriotů (myslím, že tam není žádný Mesiáš nebo něco podobného). Dobuďte i tuto základnu a spěchejte dál po železnici.
Cílová základna je důkladně chráněna obrannými věžemi, což výrazně zpomalí postup. Po zničení těchto věží se snažte zaujmout takovou pozici, abyste měli pod dohledem (a v dostřelu) všechna místa, kam mohou transporty artefaktů zajet (jsou to asi 3 – 4 základny). Pravděpodobně dorazíte ve stejnou dobu jako armáda transport ochraňující, takže dojde k řeži. Transporty artefaktů se objeví asi až jako poslední, protože jsou nejpomalejší a počítač rozhodně nic neví o koordinaci. Zničte je a máte vyhráno.

10. mise – Torvillský průsmyk

Úkol: Zničit všechny nepřátele

Tato mise je podle mě jednou z nejnudnějších a svým způsobem i nejjednodušších misí v Signusu. Úkolem je obsadit základnu, která se nachází asi na JV od vaší startovní pozice. K základně se dostanete tak, že pojedete údolím stále na JV, žádná odbočka vás nečeká. V této misi moc budov k obsazení nenajdete, mimo základnu to je jen asi jeden radar.
Největším problémem při postupu k cíli mise budou asi nepřátelští Rexové. Proto si vycvičte Falangy hned na začátku na 10. úroveň zkušenosti (střílejte s nimi do Persea A a opravujte jej Irisem). Proti Rexům konzorcia nasazujte také svoje helikoptéry, které umístěte pár polí před Goliáši a Herkuly, kteří se musí postarat o nepřátelské Falangy. Nelétejte nimi nad okolní kopce; nacházejí se tam totiž další skupiny nepřátel i s Falangami.
Pokud zvládnete protivzdušnou obranu, nemůžete podle mě neuspět. Nepřátelské jednotky ničte stejným způsobem jako v minulých misích. Dávejte si pozor na vaše boky a také na Satany. Myslím totiž, že se proti nim vaše jednotky nebrání. Také si dejte pozor na Kobru, která se nachází na letišti u základny, kterou musíte obsadit.
Jinak vám podle mě nic nebrání tuto misi úspěšně dokončit.

11. mise – Smršť

Cíl: Obsadit nebo zničit nepřátelské základny v oblasti

Začínáte s 3 letadlovými loďmi několika Vikingy, Oasami, Flinty a Poseidony v levém dolním rohu mapy. V Oasách máte další jednotky. V letadlových lodích jsou Saturny, Kobry, Mystik (ten je nejdůležitější), Rexové a Ikarové. Nalevo od vás se nachází nepřátelské loďstvo ve složení: barracudy (asi 2), Poseidoni, Vikingové, ale hlavním nebezpečím je jeden Kraken. Já jsem na jej zničil náletem mých letadel s menší podporou lodí. Z letadel si nenechte zničit Mystika, na ostatních moc nezáleží. Nahoře od vaší pozice je sešikováno nepřátelské vojsko tanků+Minotauři. Na ty aplikujte nálet Saturnů a dalších jednotek. Po jejich zničení se vyloďte. Napravo jsou doky chráněné Spektrem, Thorem a Horizontem. Obsaďte je, ale neumisťujte do nich poškozené lodě, stejně je už nevyužijete. Napravo nahoře od vylodění bude základna se třemi letišti. Jsou to jediná letiště v misi, takže při útoku na finální základnu se nebojte svá letadla klidně obětovat, stejně je již nevyužijete. Letiště dobijte a přesuňte tam svoje zbylé letectvo. Základnu obývají 2 kobry a Ikarové. Ikary neničte, počkejte až přistanou na letišti, zajměte je a přesuňte sem svoje letectvo. Po cestě vedoucí doprava se dostanete k další základně s továrnou. Tady si můžete vyrobit chybějící jednotky (budete mít asi 6500 cr). Já si postavil 3-4 Rexe, Xenon a Goliáše. Nad touto základnou, kousek nahoru, se nachází finální báze. Vlevo nad základnou se 3 letišti je radar a sklad chráněný armádou slabších jednotek + pár Rexů, ale protože máte Mystika a leží v dosahu vašich letadel, nebudou s nimi žádné problémy. Zničením této skupiny se vám otevírá cesta k napadení finální základny z boku. U ní si dejte pozor pouze na pár Satanů. Je sice chráněna 2 Minotaury, Thorem, Pagodou a Horizonty, ale pokud uděláte velký letecký útok (u mě to bylo asi 6 Rexů a Mystik, Ikarové se obětovaly při útoku na Horizont), lehce podporovaný Goliáši nebudete mít s obsazením/zničením základny žádné problémy.

12. mise – V obklíčení

Cíl: udržet základnu do příchodu posil a poté provést transfer artefaktů ke kotvící lodi.

13. mise – Vražedné ticho

Cíl: dobytí ostrova na němž je základna s artefaktem, obsazení okolních ostrůvků14. mise – Síla zvuku

Cíl: Udržet Tubarský most pod svou kontrolou do příjezdu sonických tanků, dobýt základnu Konzorcia – Taluon15. mise – Snadná práce

Cíl: Dobýt a obsadit ostrov Penytra16. mise – Pradávné město

Cíl: dobýt Město s minimálními škodami

17. mise – Operace Pobřežní bouře

Cíl: obsadit pobřežní pás severozápadní Lystonie


18. mise – Tváří v tvář

Cíl: zlikvidovat nepřátelské jednotkyVelmi dlouhá mise, začíná se bojem na 3. liniích zároveň. Osobně se mi osvědčila taktika, kdy jsem se se dvěmi liniemi stáhnul a do útoku se pustil jenom na jedné – pak se jí dokáže člověk věnovat „plnou silou“. Po odražení prvotního náporu následuje dobývání území – zde naopak razím taktiku vzít „nějnutnější věci a jít do boje“. Myslím tím vzít transportéry (Uran, Neptun) do nich naskládat Goliáše, Herkuly, podpůrné jednotky (2x gnóm a 1x ceres – ovšem pro tuto misi doporučuji tak 3x ceres), radar Skiatron, protiletadlové Falangy nebo Heliosy, doplnit jedním Xenonem pro bezpečný průchod a případně jeden Bumerang pro obsazení – ovšem nic se nestane, pokud Bumerang nevezmete, protože v posledních misích většinou žádné zásobovací sklady k obsazení stejně nejsou.

Druhou možností je vzít podpůrná vozidla a helikoptéry a jít do boje tímto stylem.

19. mise – Brána k míru

Cíl: dobýt Trufat a zajmout vedení KonsorciaTaktéž doporučuji strategii použitou v předchozí misi. Nejprve stáhnout armádu z levé horní pozice mapy a naopak prolomit nepřátelské bariéry na pravé straně (jsou tam slabší). Poté vzít mimo jiné Satany, pomocí kterých je možné prorazit opevnění základny – Trufat má 4 řady zdí a za každou se skrývá nějaké to „překvapení“. V této misi jsem se řídil příslovím >> co nejde silou, jde ještě větší silou <<. Po odražení prvotního náporu pochodujte na střed spodní části mapy a zdi se nepokoušejte obejít – prostě za pomocí Satanů jimi projděte.

Pozor si dávejte jen na vlaky Mesiáš a na nepřátelské obrané kanóny. Základnu na konci není nutné obsazovat stačí „pár dobře mířených ran“ Goliášem do hlavní budovy (viz obrázek) a mise skončí.

Následuje už jen závěrečné video.
© DoMaS