Herní karty Historie

Swigridova kletba – návod

Napsal: Publikováno: 9.1.2005
Aktualizace: 31.1.2005
? + tým Agawa (problematická místa)

Problematická místa

- peníze na převozníka – ostříhat ovci, prodat vlnu, prodat perlu chlapovi, najít peníz v chalupě
- před hradem – prostříhat živý plot
- jak z hradu – sebrat ledový krystal (osvobodit alchymistu – do misky dát trus a pírko ptáka z ochozu – poradí strážný), oko jelena vydličkou, čepičku, sekeru a projít průvalem u vězně
- jak projít průvalem – navléknout si pytel
- jak se dostat do Swigridova hradu – potvoře nasypat do kožichu mravence

Kompletní návod

Na pobřeží seber zvonec. Jdi k chalupě a ve srovnaném dříví objev klíč, kterým odemkni dveře. Uvnitř seber plíšek-stříbrňák, nůž, nůžky a ovčí sýr. Nůžkami ostříhej ovci. Jdi na tržiště, trhovkyni prodej sýr a trhovci vlnu. Od trhovce si ještě kup pivo. Vrať se na rozcestí, klikni na potok a dej pak žábě mouchu. Na škebli použij nůž. Perlu pak prodej na tržišti trhovci! Jdi k jezeru a použij na něj zvonek.

Na druhé straně seber doutník-kubu a hrnek s vodou. U ohniště utrhni šípek, dej ho do hrnku a hrnek pak použij na oheň. Na oheň použij také kubu. Promluv si se strážci a nastydlému dej šípkový čaj. Vlevo u živého plotu na něj použij nůžky a vlez dovnitř. Dojdi k úlům a strč do nich doutnající kubu. Získaným klíčem odemkni dveře do sklepa. Utrhni kytku, seber holínky a u zahradníka zkus sebrat kbelík. Vrať se k jezeru a vyměň holínky s vodníkem za semínka leknínu. Semínka dej zahradníkovi a seber kbelík, který u úlů naplníš vodou ze sudu. Vodu vylij do kašny a od ryby si vezmi klíč. Ve sklepě seber pytel a nádobku a temnou chodbou projdi k východu ze sklepů, kde sebereš netopýří trus. Ve vestibulu se dej dolů do jídelny a ze stolu seber šunku, kýtu, sýr, cukr a vidličku. Vpravo od vestibulu u trofejí vydloubni největší trofeji vidličkou oko – máš první quád. V hale nahoře od vestibulu seber sekyru a na ochozu čepičku. Projdi do dvířek a strážce uspi květinou. Seber pochodeň a klíčkem od ryby si odemkni dveře v chodbě vedoucí nahoru do věže. V klenotnici nesahej na krystal! Vrať se do temné chodby a použij pochodeň. Vstup do nového průchodu.

Ve vězení si promluv s postavou za dveřmi a dej jí šunku. Ve vestibulu u schodů klikni na zem a seber klíč. V místnosti s trofejemi vpravo odemkni prostřední dveře, vstup dovnitř a přečti si kouzelnou knihu. Do misky vlož netopýří trus a vrať se až ven ke strážcům. Promluv si s nastydlým a na ochozu vpravo použij slaninu. Se získaným pírkem se vrať k alchymistovi a vlož ho do misky. Získáš rukavici, kterou můžeš sebrat ledový krystal v klenotnici. Udělej to a vrať se do vězení, kde se objevil průval a vstup do něj. U strašidel na sebe použij pytel a projdi ven.

Strace dej sýr a získaný prstýnek dej hejkalovi v bažině – dostaneš láhev pálenky. Nešťastnému skřítkovi dej čepičku a máš druhý quád. U mraveniště nasup cukr do nádobky a tu pak použij na mraveniště, nachytáš si mravence. Medvěda u nory odlákáš kýtou a v jeho noře pak najdeš třetí quád. Teď můžeš jít k vodopádu, který zmrazíš ledovým krystalem a sekerou si uvolníš cestu.

Cestou ve skalách ti začne být zima – napij se pálenky. Hlídače u brány před alejí zaženeš použitím nádobky s mravenci. V aleji neklikej na vlky! Vstup do hradu, vystoupej po schodech a v místnosti vpravo seber zrcátko. Vlevo od schodů v obrazárně klikni na druhý obraz zleva a na místo, kde visel, použij zrcátko – získáš magickou formuli.

U schodiště předstup před rytíře a použij magickou formuli. Projdi průchodem a na Swigrida potom bez váhání postupně použij všechny tři quády a máš vyhráno!

© DoMaS