Herní karty Články Historie

Little world – recenze

Napsal: DoMaS Publikováno: 3.12.2005

Becherovka game

Každým rokem od roku 2000 se koná soutěž Becherovka Game, na které se pokaždé objeví nějaký ten vydařený kousek. Tento rok vévodila vesmírná akce Space Merchants: Conquerors, 3d simulátor motorových člunů Aquadelic (bohužel má pouze 1 závodní okruh) a pěkná adventura ze života hmyzu Little world, o které budou následující řádky.

Ve špajzce se dějí věci… Pan Hovnivál má lejna rád Malebné menu

Becherovka ukradena!

Hmyz pravidelně hlídkuje před lednicí s lahodným mokem Becherovka, aby jej ochránil před zloději. Avšak tentokrát připadla hlídka na tři podivné individua - vůdčí mouchu Zaka, zbabělého komára Alvina a poněkud přitepleného motýla Raphaela. A co se nestalo - lahodný mok byl odcizen! Bos brouků vysílá pod výhružkou smrti neúspěšnou hlídku, aby našla do 24 hodin Becherovku.

Sirka jako pochodeň?
Proč ne?
Pan Berušák je povolňejších
mravů
Pan Krtek mě na návštěvu
asi nepozve…

Slečny Grafika, Hudba a pan Zvuk

Grafika překvapí nádherným pestrobarevným zpracováním, jehož vysoká laťka se drží až do konce. Poutavý hmyzí svět překypuje propracovanými komickými charaktery. U nich mi absence dabingu v rychlém tempu hry s krásnou grafikou a rytmickou hudbou absolutně nevadila, přestože mi většinou velice chybí. Hlas zazní pouze v intru, ale bohužel není moc valné kvality, a tak je jedinou vadou na kráse celé hry.

Hřbitov s cynickým hrobníkem Manžel včelí královny Broučci na kaši…

Obtížnost a zpestření

U sebe budete mít vždy jen pár předmětů a rozhovory sami navádějí k řešení. Některé slabší matematické povahy se ale možná zaseknou na hádankách zhuleného švába, ale růžový slon v podobě přiloženého návodu ke hře vám možná poradí :-) Adventurní prvky jsou okořeněny třemi vydařenými klasickými mezihrami. Herní doba je solidní - dvě a půl hodiny.

Jízda na skatu do záchodu Chytání pylu do pytlíku Průlet marveništěm

Mám to stáhnout?

Pohodová adventurka jak má být s několika dobrými hlody ve velice zdařilém grafickém kabátku. Nemám důvod, proč této kvalitní freeware adventuře neudělit 95%, které si zaslouží. Stahujte!


hodnocení
95%
Datum vydání 1. prosince 2005
Výrobce Sosáci
Další recenze Hrej: 8, Freegame: 80%
Návod ve wordovském dokumentu u hry
© DoMaS