Herní karty Historie
10.4.2023
Nový webhosting.
16.2.2023
16.1.2023
Visiongame představilo novou podobu webu s filtrováním her podle žánru, roku… Doplnil jsem odkazy na manuály, dema a plné verze.
Nové longplaye: 7 dní a 7 nocí, Polda a Ztracený ostrov.
26.10.2022
Zahraniční obaly z MobyGames.
15.8.2022
Karty doplněné o downloady příloh herních časopisů. Přidán žánr, platforma a odkaz na MobyGames.
25.7.2022
Aktualizována historie.
27.5.2022
Na youtube kanále HráCZSKé Archívy najdete longplay k hrám Asmodeus, Brány Skeldalu, Dračí historie, Gooka, Léto s Oskarem, Mise Quadam, Posel Bohů, Prokletí Eridenu a Spellcross. Díky, Ari, za dobrou práci!
1.5.2022
Exkluzivní obrázky z vývoje Poldy 2 od grafika Karla Matějky nalzenete v galerii hry. Zveřejnil je Retro Nation v rámci videa o historii série.
17.4.2022
30.1.2022
21.12.2021
Herní karty lze setřídit podle data vydání.
16.11.2021
Větší náhledové obrázky u herních karet. Původní byly určené pro obrazovky 800×600 a dnes by na ně byla potřeba lupa :-).
5.11.2021
Skeny článků z časopisu Score z roku 1998 v pdf.
27.10.2021
Aktualizovány youtube videa.
22.6.2021
Tahovka Signus je nyní open source. Za info díky magazínu high-voltage. Přidal jsem odkazy na jeho recenze.
9.5.2021
Přidány odkazy na scany herních časopisů.
10.4.2021
Nové skeny k hrám 7 dní a 7 nocí, Dr. Šílenec, Husita, Legenda, Léto s Oskarem, Lurid Land a Tajemství Oslího ostrova. Díky panu Filipovi, který si pořídil skener, aby nás mohl zásobovat!
2.4.2021
Nová doména českéhry.net. Aktualizovány odkazy.
29.9.2010
Aktualizován obsah všech 107 herních karet. Web zatím obsahuje jen karty ke hrám z roku 2007 a starším.
22.9.2010
Nový design je tu!
10.3.2010
Od poslední aktualizace uběhly dlouhé dva roky. "Lepší řešení", které mělo na tento web navázat, nyní ani nefunguje. Stejně jako Czech Game Magazine šel další větší projek ke dnu. Ale tento malý web zůstal! Pomalu jej časem renovuji - doplním herní karty a přidám možnost výpisu her dle roku či žánru.
V pravém sloupci naleznete odkazy na nově přidané česko-slovenské hry na DJ Old Games. Časem by se na zmíněném webu měly obnovit všechny downloady starých českých her, o které jsme přišli nefunkčností visiongame.cz.

Posel smrti 2
Vyšel druhý díl úspěsné adventury. Tentokrát, ale od německého týmu. Hlasujte, zda si jej zahrajete či si počkáte na české pokračování v levém sloupci. Zde je vyhodnocení staré ankety.

Předělávky:
Polda 2 pro iPhone, Quadrax IV pro Wii a Dračí histore na několika platformách. Když už jsme u Dračí historie - doporučuji interview ze starého scóréčka.

Lurid Land - plná verze pro Win7
Doposud byla tato prvotina od tvůrců Mafie ke stáhnutí jen pro starší Windows. Nějak se zapomnělo, že existuje i verze pro Dos. Na začátku tohoto roku vytvořil fanoušek hry pomocí DosBoxu verzi snadno spustitelnou i pod novými Windows. Ke stažení je sice jen anglická verze, ale text je stejně jen v menu a jen pár řádků je před každou řadou levelů. Videořešení je zde.
25.2.2008
Poslední aktualizace
Proběhla poslední a zároveň největší aktualizace: přidáno přes 60 obrázků obalů (hlavně ruské obaly, Swigridova kletba …), doplněny chybějící herní karty a mnohé informace.

Rozloučení
Nedávno při zahajovací hodině matematiky nám učitel na tabuli dokazoval jedno tvrzení. Po několika minutách zesmutněl. Obrátil se ke třídě a sklesle poznamenal, že bude muset zvolit jiný způsob odvození. Následně nás vážně upozornil, že se nesmíme ke svým řešením příliš emotivně vázat… :-)
Přestože se mi nepodařilo emotivně se nesvázat mým webem o českých hrách - vidím lepší řešení , a tak hrdě opouštím jedno ucelenější řešení :-)
Nashledanou!

Web bude fungovat do konce března
25.11.2007
Slavíme 3. narozeniny :-)
Před pár dny uplynuly tři roky od prvního spuštění webu. Věřím, že se mi za tu dobu podařilo z velké části splnit účel webu, kterým bylo poskytnout ucelenější informace o starších českých hrách a zároveň informovat o aktuálním dění české herní scény.

Prvotní impuls… aneb trocha nostalgie
Od samé začátku webu jsem chtěl nějak navázat na práci Ondrana (současný šéfredaktor BonusWebu), který psával o českých hrách. Jeho stránka Historie českých her mě ve své době velice nadchla a stala se pro mě určitým seznamem, podle kterého jsem sháněl další a další české hry ke své první -Dračí historii. (Mimochodem proto se stal domeček z této hry hlavním symbolem webu -skvěle vystihuje konzervativní a alternativní zaměření). Nakonec se mi až na Anatemu(a možná je tomu dobře :-)) podařilo všechny hry sehnat a většinu dohrát… Tímto Ondranovi za seznam děkuji :-)…

VisionGame přebírá žezlo
Jsem rád, že jsem také díky vám čtenářům, mohl poskytnout návody, cheaty a obaly her, které na žádném jiném webu nenajdete. Tímto také děkuji ostatním webům, že jedinečný obsah nekopírovali, a tak tolerovali určité "duševního vlastnictví". Tímto po domluvě s webem VisionGames.cz mu veškeré "duševní vlastnictví" předávám a přeji mu úspěšnou budoucnost…

Co bude dál?
Obsah tohoto webu stáhnu až poté, co se jeho obsah objeví na zmíněném webu. Novinky z aktuálního herní scény už zde na webu přinášet nebudu, ale ještě přidám ze pár obalů (Swigridova kletba +zahraniční) a budu rád, když něco hledaného ještě přihodíte ;-) …
Jinak budu potěšen, když se k třem letům tohoto webu jakkoliv vyjádříte v Knize návštěv.


Poslední novinky z aktuální herní scény…
Quadrax IV na obzoru!
Autor Quadraxu III před pár dny oznámil, že na další rok připravuje pokračování Quadrax IV: Tajemství pyramid .

- Asmodeus - plná verze + obal a manuál
- Nahrávky přednášek tvůrců Armed Assault (TG).
10.11.2007
Reprobates - přehnané nároky
Na spuštění bude potřeba 768 MB RAM !!! Opravdu by mě nikdy nedopadlo, že by mohla v nejbližší době vyjít klasická point-and-click adventura s takovými požadavky na min. konfiguraci , která je pro většinu 3D her 512 MB RAM… No, něco s těma svýma 512 budu muset udělat. Hra u nás vyjde: 6.12.2007. Zdroj: TG.

VisionGame v plném proudu
- Machinarium - rozhovor (link už nefunguje)
- z odkoupeného webu ceskehry.net již byly přidány downloady, recenze vychází postupně

- Motorm4x - video
- vývoj Mafie 2 podle zaměstnance Illusionu v GamePage stíhá 2.půlku 2008 (Zdroj: TG)
- Polda 1-5 v jedné krabici za 499 Kč
22.10.2007
Zhodnocení ankety
Po roce a půl jsem ukončil hlasování v anketě. Když pominu škarohlídy a rozdělím střední proud, tak zhruba 34,09 % by chtělo zaměření webu více na aktuální herní scénu. Překvapivých 65,90 % (opět zhruba :-) ) raději na starší české hry. V budoucnu se tedy budu snažit, abych dal více prostoru starším hrám.

Nová anketa
Samozřejmě starou anketu vystřídala v levém sloupci nová. Tentokráte jsou odpovědi rozděleny podle vašeho věku.
Kdo navštěvuje tyto stránky? A kdo z návštěvníků vůbec dohrál alespoň jednu starou českou hru?
18.10.2007
Visiongame.cz
Další týden proběhne v Brně veletrh Invex a s ním i přidružený veletrh Digitex . Pod Digitexem proběhne mimoj. i nový tématický projekt Game Life s účastí českých vývojářů. V jeho zajímavém programu , v němž nechybí prezentace herních studií z Idea Games, vás určitě zaujme: " Visiongame.cz - Nový mezník pro české hry a jejich vývojáře ."
Tak to vypadá, že se starý web Vision dá opět do pohybu a naváže na neaktualizovaný CGM .
P.S. A kdybyste náhodou zavítali na prezentaci Handjoy, tak se, prosím, zeptejte, kde jsou ti slibovaní Bulánci na mobil?! ;-)

Reprobates - web
Čekání na tuto adventuru doporučuji zkrátit návštěvou oficiálního německého webu.
Předpokládám, že hra vyjde i u nás pod názvem Reprobates, protože původní nepříliš populární název Zatracenci se poněkud vytratil.

- ArmA: Queens Gambit - recenze
- Mafia 2 - preview
- Ve stínu havrana 2 - preview , galerie
- Textovky.cz - po roce aktualizace
- Fish Fillets 2 - editor stále nikde…
1.10.2007
Plná verze Riskuj!
Po delší době odkaz na download starší české hry. Tentokrát pouze pro milovníky televizní soutěže Riskuj! - herní adaptace s hlasem tehdejšího moderátora Jana Krasla. Více v herní kartě.

- Ve stínu havrana 2 - pár nových obrázků
- Fish Fillets 2 - editor snad do týdne
- UFO Trilogie - Aftermath, Aftershock a Afterlight za 699 Kč
- Motorm4x - auta v terénu - v 1. čtvrletí 2008
19.9.2007
Tale of Hero
Spuštěn web připravované pohádkové fantasy adventury.

… aby na konci objevil to nejméně důležité tajemství pro svět, ale to nejdůležitější pro něj samotného- jaký je vlastně člověk a kde je v životě jeho místo…
6.9.2007
Machinarium
Nezávislí brněnský tým Amanita Design , který má za sebou např. zdařilé flashovky Samorost, Samorost 2 a reklamní hru The Quest For The Rest , vyvíjí plnohodnotnou adventuru Machinarium s robotem v hlavní roli. Zdroj: TG.

- videa: Memento Mori , Mutant , Reprobates
- ArmA: Queen's Gambit - obal
- Edward Fogg se opozdí
23.8.2007
Centauri Production - aktualizace webu
Nové logo a sjednocené informace k připravovaným hrám: Memento Mori, Pat a Mat, Alternativa, Půl kila mletýho

- nový web, Mafia 2 trailer (česky)

ArmA 2
Po vydání datadisku k ArmA bylo oznámeno pokračování , které se mělo jmenovat Operation Flashpoint 2 , ale Bohemia Interactive nezískala na název práva, a tak pod původně zamýšleným titulem vyjde hra od zahraničního týmu Codemasters Studio.

Mutant hotov - nové obrázky z finální fáze hry.
20.8.2007
Pat a Mat na scénu!
Centauri Production krom pokračování Žhavého léta a Alternativy připravuje i večerníčkový šlágr s nemotornámi kutily - preview na TG

Co v Iluusion Softworks?
- Mafia 2 trailer každou chvíli
+ spolupráce s japonci na megaprojektu - TG

Tuxánci - místo polštářků tučňáci
Před půl rokem oznámené Bulánky na mobil, které údajně vyjdou na podzim, přeběhli tučňáci. Jedná se o typickou předělávku pro Linux - hlavní hrdinové ztučňáckovatěli a zdrojový kód je otevřený. Existuje i varianta pro Windows. - ofic. web

- RPG adventura Deamonica - plná hra v pátečním Score 163
7.8.2007
Land of the Light - nezávislá first-person scifi adventura od nového týmu SHD Technologies na obzoru (březen 2009) - info na TG

Voltage - futuristické závody vznášedel (podzim 2008) - info na TG

Reprobates - o něco více screenů na zahraničním webu, další screeny
Tale of Hero - staré preview na Adventure-archive.com
19.6.2007
Ve stínu havrana 2 - první info
Jsem zvědavý jak " speciálně vyvinutý systém vícedimenzionálního nelineárního příběhu s osobnostním profilem hlavní postavy a plastickými NPC postavami" společně s "edukací, motivující k hlubšímu poznání " bude vypadat v praxi :-)

Půl kila mletýho
- obrázky, preview
Když jsem tento název zahlédl v preview 160-tého Score, myslel jsem si, že půjde o nějaký ftib, ale ono ne. Ono to je pokračování Žhavého léta. Třeba ten Majer Poldu někdy dožene ;-)

State of War 2 v prodeji
Patch pro ukládání savů na některých konfiguracích…
16.6.2007
Memento Mori - další nadějná adventura na obzoru od Centauri Production

Reprobates - již nějaký týden hotovo, ale pro Čechy-zloděje později, nové screeny: zde

Zasklil jsem…
Nepovedený jazykolam UFO: Extraterrestrials
Další arkádová letadla Attack on Pearl Harbor
12.6.2007
CD přílohy
Score 161 (vychází 21.6.): Posel smrti (více zde)
Doupě 30 (6/2007) : Polda 4 - na obálce časopisu je u hry připsáno: nejvtipnější česká adventura. Že byl čtvrtý díl Poldy, který se snaží být vážnějším a vybočuje tak z celé série Poldů, vtipný, jsem slyšel již tolikrát, takže když už, tak už.. Ale tak mě napadá… on je z Poldů i nejdelší a využíval dokonce "statických kamer" a … Zkrátka Doupě příloha = jasná volba - nejzábavnější, nejvtipnější a nejdelší česká 3d adventura Polda 4! ;-)

- ruský Polda 5 - obal
1.6.2007
Plná verze Mutation of J.B.
První česky nadabovaná hra byla Dračí historie - no a záhy na to promluvila prvně ve slovenštině adventura Mutation of J.B.. Spuštění hry bude tentokrát složitější, ale vy si poradíte… ;-)
18.5.2007
Plná verze Spellcross
Na mnoho stránkách je volně ke stažení anglická verze, ale po české jako by se slehla zem…
Přináším pár tipů na neotestované downloady k další české (no, spíše československé :-) ) abandonware tahové strategii.

- Reprobatesv září 2007
- Nibiru na Level DVD 152
- Polda 5 k dostání za 299 Kč s Poldou 1, jehož download byl v minulosti na přání Sleep Teamu z Bonuswebu stažen, ale záhy byl opět obnoven..

- Mavlin: Vesmírný únik - download na ČeskéHry.net
- Fish Fillets 2 - "kompletní" návod
- aktualizovány Herní karty
27.4.2007
Plná verze Signus
Donedávna hráči marně prosilo o tip kde sehnat tahovou strategii Signus: The Artefact Wars. Před pár dny to hráč Ganimoth nevydržel a umístil na web ISO obraz hry.
6.8.2007 Proběhl reupload download linku.

Staré časopisy
Přináším několik tipů na dnes úsměvné stránky ze starých časopisů, oskenovaných pro DJ OldGames :
- BiT 12/94: Vzbura Dónskych Rytierov - preview
- Riki 2/95: Ramonovo kouzlo
- Rikik 9/95: Agent Mlíčňák
Triptych - reklama - 3 hry za cenu 1 - 250 sk, no nekupte to :-)

Fish Fillets 2 – návod 2
Návod s jedním řešení se během pár dní rozrostl na 30 a je stále aktualizován…
23.4.2007
Berušky 1 i pro Linux
Dnes bylo na webu Anakreonu, krom oznámení distribuce Berušek 2 v USA a Kanadě, uvolněna ke stáhnutí přepracovaná verze prvního dílu Berušek , která běží i pod systémem Linux. Zatím je k dispozici jen v angličtině, ale na dalších lokalizacích se pracuje.
20.4.2007
- Fish Fillets 2 - návod se stále rozrůstá (+ 1 mé řešení)

- Rozpracována stránka Zrušené a pozastavené hry

- Listina Díků sjednocena se stránkou Hledám…

- Herní karty - přidány další obaly a karty - včetně série State of War, která je sice od slovenského týmu, ale jak již bylo zmíněno, je distributorem (Cinemax) směřovaná více do ČR než do SR, stejně jako např u her: Ve stínu havrana a Ztracený ostrov…
4.4.2007
Lurid Land
Přestože tato deset let stará hra ve WinXP nefunguje, stále si o ni píšete. Tak zde je pro všechny old-schoolové milovníky českých her, kteří mají přístup ke starým Windows (např. díky Microsoft Virtual PC), plná verze.

- Herní karty - proběhla aktualizace, především bylo přidáno asi 30 obalů

- Aquadelic - závody motorových vozidel freewarového původu plánovány na třetí čtvrtletí tohoto roku
- Tale of Hero - pohádková adventura od týmu Peregrius (vývojářů zrušené adventury Ron Loo ) se objevila v tabulce vyvíjených her Future Games
- Jets'n'Guns ve vyšším rozlišení 800 na 600
- Mutant - 3 nové obrázky
31.3.2007
Ohlednutí k freeware
- Until I’m Gone - odloženo na 3.-4. kvartál tohoto roku.
- Helga v nesnázích - pokračování 5 vražedných démonů
- Kámen moci (pokračování 5 kouzelných amuletů) pravděpodobně pozastaven - není uveden mezi rozpracovanými hrami
- DeMorte - na další nadějné freeware adventuře od týmu Nihilis ( Mrtvé město ) se již nepracuje a dle slov hl. tvůrce se jí už pravděpodobně nikdy nedočkáme :-(

Fish Fillets 2
- stále vzniká návod (zatím na 39 místností) na Abecedaher.cz
- patch pro grafické karty řady GF 8800, rovněž opravuje pád hry po zamítnutí výsledků serverem při automatickém uploadu.
26.3.2007
Fish Fillets 2 pokořeno!
- 19.3.2007 29-letý Karel Rouč dohrál všech 112 místností s 80 hvězdičkama. Wii je jeho a na ostatní čekají trička
- nový trailer na FF2 (Zdroj: ofic. FF2 page)

Polda fanweby
Po vzoru kvalitního oficiálního webu polda5.cz vznikly další dvě fanstránky:
polda-games.ic.cz + pěkný webdesign
polda.euweb.cz + pár obrázků z polské verze Polda 4

- Ve stínu havrana 2 a Daemonica 2 budou ve 3D a od scénáristy jedničky ( Zdroj: krátké zprávy TG )
13.3.2007
Polda 5 - bonusové obrázky
Oficiální web hry Polda 5 se opět ozývá a nehodlá jen tak utonout, jak bývá zvykem - 17 bonusových obrázků s Pankrácem zde.

- Polda 1 - freeware?
- Dan Vávra: Jak se dělá hra? - video z přednášky

Cinemax - co chystá? co zabalil?
State of war 2 (březen 2007), Shadow Vault (3. čtvrt. 2007, že by moderní Spellcorss?), Ve stínu havrana 2 (2008) a další..

O zmrtvýchvstání před deseti (!!!) lety oznámené adventuře Glimmer – Jizvy minulosti , kdysi překvapivě plánované na 2. čtvrtletí 2007, se stejně jako o dětské hříčce Woody již nezmiňuje… Je vůbec zajímavé, kolik dříve oznámených her šlo ke dnu.
6.3.2007
Fish Fillets 2 - recenze
V den uvedení hry Fish Fillets 2 do obchodů, vám přináším i její recenzi. Od dnešního dne je k dispozici také česká  trial verze .

- Bulánci míří na mobilu
Pozn.13.3.2007: SleepTeam Labs: "Bulánci na mobil bohužel nebudou freeware, není to možné. Zasadíme se ale za to, aby poplatek nebyl moc vysoký."
- sjednocující patch pro ArmA
27.2.2007
Fish Fillets 2 je gold!
Do českých a slovenských prodejen vstoupí 6.3.2007 za 599 Kč. Možnost koupě bude i online přes sprocketidea.com
Před vydáním hry vám ji ještě přiblížím v recenzi.

UFO: Afterlight ( TG recenze ) - vydání přesunuto kvůli změně ochrany a špatnému vylisování na půli března.

Polda 1 - další download.
3.2.2007
Bylo oznámeno očekávané pokračování Posel smrti 2.
14.1.2007
ČeskéHry.net - aktualizace
Před několika dny jsem přepsal všechny odkazy z ceskehry.net na ceskehry.ic.cz, nyní se spřátelený web přesunul zpět na původní adresu. Tak jsem odkazy v Herních kartách přepsal zase zpět :) a přibyly další informace a obaly od Ronika.
- Mutarium - plná verze
- Léto s Oskarem - plná verze s dabingem
1.1.2007
Herní karty - doplnění
Velmi děkuji Roniku Weasleyovi za doplnění herních karet. Protože herní karty některé informace (datum vydání, výrobce/distributor, doporučené HW nároky) čerpají přímo od distributorů a nikoliv z vlastních zdrojů, jsou tyto neověřené informace napsány kurzívou. Až budou potvrzeny zmizí kurzíva…

Signus - rozšíření návodu
Návod na strategii Signum byl doplněn Tomášem Faflíkem o úkoly a obrázky z 12. až 19. mise.
23.12.2006
Bloodline: patch a návod

HERNÍ KARTY
Jak bylo předpovídáno tento web se i s herními kartami objevil v offline verzi v sekci Od čtenářů na Score č. 155 . Nyní je vše i na webu s pár drobnostmi navíc.

Co zde najdu?
Starý obsah ceskehry.net byl sjednocen pro každou hru do tzv. herní karty, podobné té co bývá umísťovaná u recenzí. Avšak vše je stále v rozpracovaném stádiu.
Bylo nejvíce zapracováno na obrázcích obalů (tzv. krabic) jednotlivých her. Obaly jsou většinou skenovány z obou stran ve vysoké kvalitě. U některých her najdete i ukázku manuálu či CD.

Jaké hry mají herní kartu?
Herní kartu má krom českých komerčních her i pár her nečeského původu. Především se jedná o hry lokalizované a distribuované firmou Vochozka Trading do roku 1996. V tomto období totiž nebyli překlady na české herní scéně tak běžné, a tak se i na tyto hry nahlíželo vlastenecky ;-)
České freehry, které nebyli ani v minulosti komerčně prodávané, nemají herní kartu. To neplatí pro freehry, které úzce souvisí s komerčně prodávaným titulem ( Berušky 1 , Quadrax 3, 6 ženichů a 1 navíc ). Výjimka je také v případě obzvláště ambiciózních titulů (adventura Until Im Gone).
Avšak doposud publikované návody na freehry jsem nevymazal - jsou v levém sloupci pod čarou.

A co slovenské hry?
Slovenské hry jsou zastoupeny nejstaršími tituly (Anatema, Next Space), hrami distribuovanými cíleně pro český herní průmysl - firmou Cinemax (Ve stínu havrana, State of War ..) a prvními tituly slovenské firmy Cauldron - logika Quadrax a česky dabovaná tahová strategie Spellcross.

Můžu vše co tu vidím dál šířit?
Samozřejmě můžete, ale uveďte prosím vždy odkaz na tento web. Dalo to práci dát všechno dohromady.

Mohu nějak přispět troškou do mlýna?
Pokud máte nějaký obal starší hry, který tu není, zvl. té která je v sekci "Hledám", budu velmi rád když mě kontaktujete. Ocením i veškeré další podněty a reakce - savy, screenshoty, návody i cheaty… ;-)
A taky budu velmi rád, když mi pošlete na email odkaz na nějakou recenzi na starší hru (pod rok 2000), ať můžu doplnit odkaz.. Jak již jsem říkal, karty jsou rozpracovány, a nové hry jsou prakt. nedoplněné.


Přeji pěkné vánoční svátky a ve zdraví přeživšího Silvestra s vykročením té správné nohy do nového roku …
3.12.2006
Plná verze Colony 28
- ceskehry.ic.cz

Nová verze českéhry.net v číslech

Už jsem novou verzi tohoto webu s herními kartami zaslal do redakce Score (viz. min. příspěvek).
Naleznete v ní více jak :

- 80 návodů a cheatů + 10 uložených pozic
- 250 obrázků skenovaných: obalů her, manuálů, CD aj.
+ vše zde doposud publikované
8.11.2006
českéhry.net v novém
Připravuji web s herními kartami ke každé hře. Krom toho starého, ale přehledně uspořádaného na jednom místě, uveřejním veškeré obaly, co se mi válí na harddisku (včetně těch uveřejněných) v co nejvyšší kvalitě. Přibudou tedy i mimoj. některé zadní strany obalů.
To vše zde bude, ale až pod stromečkem 24.12. nebo exkluzivně jako příloha časopisu Score č. 155.

Informační embargo
Co se týká novinek z české herní scény o nových hrách, co se kde šustne, tak se k nim budu vyjadřovat již pouze ve formě uveřejnění návodu či cheatů, obalu či vlastní recenze, ale minizprávy kde jaká recenze či zmínka, to již ne.. Tato informační díra byla již zaplněna webem CGM a Vision, které sice bohužel neuvádějí recenze a zmínky jiných webů, ale jejich materiály jsou dostatečně exkluzivní. Odkazy na recenze a další materiály budou periodicky obnovovány v herních kartách..
18.10.2006
Svěťák Bob
Web s downloady plných českých her ceskehry.net byl kvůli nespolehlivosti placeného hostingu (kolem 15.10. byl nepřístupný) přesunut na freehosting ceskehry.ic.cz . Při této příležitosti přinesl legendární prvotinu Petra Vochozky Svěťák Bob. Návod, pirátská ochrana a mapy jsou sice součástí manuálu u hry, ale v rámci přehlednosti, snadného tisku a rychlosti prohlížení jsem vše zkompletoval.
Odkazy pro Bob-fandy ;-) : legendární recenze P. Vochozky na jeho vlastní hru, screenshoty

- Bylo přidáno mnoho odkazů na různé weby se screenshoty a obal hry Next Space.
- Aktualizována Listina Díků a Hledám.
15.10.2006
Obaly
- Bloodline - polská verze
- Edna - přední strana, zadní strana, reklamní plakát

Zevlující data 2 : Savy
Tak nevím jak dlouho by trvalo, než bych prošel a upravil názvy uložených pozic, a je samotné, do mnou zamýšlené podoby, propojené s návody… No tak nebudu fantazírovat :-) Tady jsou savy, tak jak byly naposled zanechány.
21.9.2006
Alternativa - zajímavá česká adventura
Dal o sobě vědět nový tým First Reality vyvíjející adventuru Alternativa , jejíž první ingame screen vypadá velice dobře. Příběh není sice úplně originální, ale nechme se překvapit kudy se bude ubírat…

Zevlující data 1 : Level recenze
Už nějaký ten pátek se mi válí na hardisku přepisy několika recenzí na starší české hry z časopisu Level. Byla bych ji škoda.. tady jsou.

Kniha návštěv - archiv
Protože staré příspěvky v Knize návštěv mizí v nenávratnu, vytvořil jsem archiv starších příspěvků.

- Ro(c)k podvraťáků - 11. listopadu
13.9.2006
Fish Fillets 2 - moje preview
Dostala se mi do ruky hratelná ukázka Fish Fillets 2. Sepsal svoje první dojmy.

Polda 5 hlášky na mobil - to už mi připadá opravdu moc a mít takové vyvánění … no radši nic :-)
9.9.2006
VisionSpolupráce s Visionem
Tak jsem navázal spolupráci s Visionem, takže odedneška v novém pravém sloupci budou uveřejňovány Vision aktuality, vzniklé i díky jeho úzké spolupráci s některými českými vývojáři.
Takže pevně věřím, že kdybych někdy náhodou zaspal s novinkami na vavřínech, tak pravý sloupec to jistí ;-)
8.9.2006
Fish Fillets 2 Fish Fillets 2 jede!!
Spuštěn oficiální web -> další sreeny
Fan web -> exkluzivní preview -> bude editor a budou efektní grafické blbůstky ;-), těším se
- Polda 5 sexy prši - karty na mobil
- ArmA: Armed Assault - 10.listopadu
30.8.2006
Fish Fillets 2 - fansite - pěkná a zajímavá
                      - preview
Bulánčí editor a také Bulánci v nové verzi, umožňující hru přes internet… Bohužel si pro tvorbu v editoru musíte nakreslit vlastní překážky…
El Matador - dojmy z dvout dem
                  - odsunut na září…
Edna download - nezapomeňte na exkluzivní návod
Polda + Horké léto - funkční downloady
Únos 2 se znovu ozval…
Gumboy freeware - nejedná se o plnou verzi, ale pouze o 1 spec. upravený level

- Chrome - plná verze na Score 151
- Illusion Softworks tvoří hru pro PS3
- Polda 5 míří do Ruska
23.6.2006
Bubliny - exkluzivní obrázky
Uveřejnit natípané obrázky z freewarovky Bubliny, by bylo nošení dříví do lesa… ale co byste řekli na nepoužité a doposud nezveřejněné návrhy tvůrců? ;-)

Lurid Land - screeny

Tak tato hra jede jenom pod Win98, tak tady je pár screenů, aby se nezapomnělo…

Jednohubky
- UFO: Extraterrestrials  3 nové obrázky
- Tvůrci Little World spustili web připravované adventury, plné černého humoru, Edward Fogg

Rád bych upozornil na dle mého názoru nejlepší česko/slovenský web o abandonware hrách: DJ OldGames. Vše je pěkně graficky i programově zpracováno. U starých klasik najdete kromě downloadu, obrázků a návodu někdy i obal, manuál a video z hraní. Zatím tu příliš mnoho českých her není, ale na některé přikládám odkazy: Tajemství Oslího ostrova , 7 dní a 7 nocí.
Největším plusem tohoto webu je postupné doplňování skenovaných starých herních časopisů jako je např. Score nebo Excalibur, na jejichž recenze a návody jsou odkazy u jednotlivých her. Zatím se tu objevila jediná povšimnutihodná recenze na českou hru a to legendární recenze od P. Vochozky (podepsán pod pseudonymem) na jeho hru Svěťák Bob .
20.6.2006
Dračí historie GPL2
Dnešním dnem byla oficiálně uvolněna malebná adventura, a pro mnohé nostalgie jako břemen, Drači historie pod licencí GPL 2. Mimo jiné poprvé vyšla i verze s anglickými a polskými titulky. Downloady a pár obrázků včetně ofoceného manuálu a krabice naleznete na ofic. webu Dračí historie 2006 .
8.6.2006
VISION + CGM
Během neaktualizování webu se CGM.cz společně s VISIONem dali pěkně do pohybu a přinesli nám exkluzivní informace přímo z vývojářské ruky :-) Autor VISIONu se přidal k týmu CGM.cz a ten nám díky spolupráci se samotnými vývojáři může přinášet exkluzivní informace o nových českých hrách. Moc velkému projektu CGM.cz fandím!

Anketa → Fish Fillets 2

Z ankety jasně vyplynulo, že česká hra, která si zaslouží pokračování, je jednoznačně Fish Fillets. A už se k vám určitě doneslo, že na dalším dílu rybiček se už usilovně pracuje. Pestrostí barev podmořského světa se tentokráte nešetřilo, posuďte sami: screeny , rozhovor . Plánované vydání: prosinec 2006.

Na co se mají českéhry.net více zaměřit?
Nová anketa v levém sloupci. Hlasujte, jakým směrem se má tento web ubírat…

5 vražedných démonů
už je tady! Adventurka o dvou obrazovkách postavená na nenáročném a vtipném scénáři od Mnemonica, vzniklém z recese pro rychlosoutěž na CH.cz. Tyranizujte vlastní vývojářský tým! ;-)
Domovská stránka hry
5 vražedných démonů Odmaturováno ;-) Jedeme dál…
Tak nejdůležitější zprávou měsíce je samozřejmě to, že se mi podařilo odmaturovat a byl jsem přijat na Přírodovědeckou fakultu UP v Olomouci, obor Aplikovaná informatika a tím pádem končí stop webu…

Zima Softwarenový design webu. Polda 6 se neplánuje, veškeré práce spočívají na vytváření meziher pro mobily v duchu Poldy 3 .
6.4.2006
- Stop webu do 12.6.2006 - maturuju :-)
- aktualizována tabulka "Ve vývoji" v levém sloupci
- of. web El Matador v novém hávu
- rozhovor s Jindřichem Rohlíkem o hře Mutant na CGM
- rozhovor s Bohemia Interactive Studio na CGM: č.1, č.2
15.2.2006
- CGM už v plném provozu!
- Samorost 2 - velice opožděně, ale přece, oznamuji, že jedinečný tým z Brna Amanita Design vydal pokračování originální internetové flash adventurky Samorost . Tentokrát zdarma pouze polovina hry, ale samozřejmě doporučuji… Kdyby jste hledali cheaty, tak na fanstránce...
- Recenze - nová rubrika s odkazy na recenze i jiných webů, zatím rozpracováno…
28.1.2006
Žhavé léto 3 a půl - demoverze
V demoverzi (182 Mb) si projdete krátkou pasáž v záhrobí s nudným sháněním žádosti přebíháním od okénka k okénku, která byla převzata z jedné povedené scény z animovaného filmu o  Asterixovi, a také si zastřílíte z auta po mafiánech na motorkách. Vezmete-li ale na začátku záhrobí bednu s bonusem můžete si zahrát i jedno kolo závodu na traktoru .
Ačkoliv mám doporučenou sestavu (CPU 1,5GHz, 512MB RAM, 64MB grafická karta) skončil jsem se svým nastavením hardwaru na rozlišení 800 na 600 s povypínanými detaily a přesto v některých momentech nejelo vše plynule :-(

- Žhavé léto 3 a půl – návod

- Žhavé léto, jak bylo naznačeno na of. webu, bude mít pokračování , na kterém se už s největší pravděpodobností pracuje

- Dračí historie GPL
- jeden z autorů DH Robert Špalek již dříve naznačil na svém webu, že plánuje předělat kód DH a uvolnit tuto hru se pod licencí GPL, která je distributována i se zdrojovým kódem a dovoluje hru dále upravovat (viz. např. Fish Fillets - Next Generation ). Ovšem kdy budou zdrojáky se vším všudy vypuštěny je otázkou, protože předělávání hry je pochopitelně pouze autorovým bočním koníčkem..

- Pět Kouzelných Amuletů - nejlepší freeware adventura r.2005 podle Adventure-Archiv.com
17.1.2006
Reprobates_
Jejich osudem byla SMRT. Nebyli vyjímeční, přesto však dostali druhou šanci.
Ukázka příběhu a nové screenshoty adventury Reprobates od tvůrců Posla smrti a Nibiru vypadají velice nadějně. Nemohl jsem si při čtení příběhu vzpomenout na výbornou depresivní adventuru I have no Mouth and I must Scream , takže se těším…

Quadrax III 2005
Výborné československá logické hře od Cauldronu (mimochodem mají opět nový design webu) Quadrax se dostalo pocty v podobě dalšího pokračování Quadrax III od fanouška už v roce 2000, ale teprve v tomto roce vyšla opravená a graficky doplněná nová verze. Trapte mozkové závity!

5 vražedných démonů v přípravě
Off Studio během namáhavé práce na pokračování 5 kouzelných amuletů nazvaném Kámen moci tvoří velice oddechovou humornou záležitost: 5 vražedných démonů . Při čtení scénáře jsem si málem potrhal bránice nad jednoduchými (ale velice výstižnými :-)) charaktery vývojářů jedné PC hry, kteří jsou tyranizovat ředitelkou vývojářské společnosti Helgou, která má poněkud masochistické sklony… Opravdu VELICE oddechová záležitost :-)

Pracovní příležitosti
- Off Studio - hledá se dabérka 5 kouzelných amuletů
- Zima Software - pracovní příležitost: JAVA programátor, scénárista, překladatel

- UFO: Aftershock - Bonusweb recenze
- Klášter na kraji lesa zrušen - velice nadějně vypadájící freeadventura od Error Games byla zrušena :-(
10.1.2006
Horké léto 1 zadarmo !
Na ČH.net se objevil download české adventurní klasiky - pubertálního Horkého léta (163 Mb).

- Bloodline – návod
- Žhavé léto 3 a půl - Bonusweb recenze
- UFO: Extraterrestrials - TG obr.
- Povánoční slevy: Gooka 2 a Shade za 189 Kč
16.12.2005
Žhavé léto 3 a půl
- TG recenze (75%)
- dnešním dnem na pultech obchodů
- vyšla i limitovaná edice s žetony
- trailer (20 Mb)

Altar Interactive → Altar Games
Altar Interactive byla rozpuštěna kvůli 3,5 milionovému dluhu a vznikla firma Altar Games .
Po UFO: Aftermath a UFO: Aftershock připravuje, nyní už Altar Games, pokračování UFO: Afterlight .
Více na TG
25.11.2005
Download
Nová rubrika s odkazy na demoverze, plné verze a patche českých her. Chybí nějaký odkaz, který by v Downloadu neměl chybět? Napište mi.

Jaká česká hra si zaslouží pokračování?
7 dní a 7 nocí, Brány Skeldalu, Polda, Gooka, Horké léto - toť neúplný výčet českých klasik, kterým se dostalo pokračování. Nedostatek odvahy vytvářet nové hry, kterým by se nemuselo dostat takové prodejnosti, ze strany vývojářů? Či pouze vyplněná přání nostalgických hráčů?
Vybral jsem osm nejžhavějších kandidátů, kterým se doposud nedostalo pokračování. Chcete Boovie 2, Colony 282, Dračí historii 2, Dreamland 2, Ednu 2, Fish Fillets 2, Léto s Oskarem 2, Tajemství Oslího ostrova 2? Nebo máte těch pokračování pokrk? Hlasujte v levém sloupci!
6.12.2005
Žhavé léto 3 a půl - 20 ukázek dabingu Cardy, Jablonského a Kajnarové, příběh, galerie a minihra na www.zhaveleto.cz
- vyjde 13.12.2005 kvůli zprovoznění hry pod Win98 a vsazení protipirátské ochrany, předobjednávka

Mutant
- příběh a 3 obrázky ze hry na webu Napoleon Games

Polda 5
- Doupě recenze (5/10)
- soutěž o 6 originálek

UFO
- UFO: Aftershock - patch 1.1
- prosincový Level 133 - UFO: Aftermath - plná verze na CD

Cardhalia
- kompletní manuál s návodem a patch 1.3
3.12.2005
Recenze Little world Little world – recenze
Napsal jsem recenzi na vítěznou hru v kategorii adventure v soutěži Becherovka game. Jaké je vtipné dobrodružství ze života hmyzu?

- Demorte - vývoj pokračuje
- Armed Assault - další info , od tvůrců Operation Flashpoint
21.11.2005
Žhavé léto 3 ½ - preview na TG

Recenze na UFO: Aftershock
- odkazy na HodnoceníHer.cz

Recenze na Vietcong 2
- odkazy na HodnoceníHer.cz

"Ve vývoji" aktualizováno
- na vaši žádost jsem po sedmi měsících kompletně aktualizoval tabulku s hrami ve vývoji v levém sloupci. Jak už to bývá, tak se všechny termíny vydání odložily a něco už vyšlo…tak se na to mrkněte dokud je to aktuální :-)
20.11.2005
Polda 5 – recenze "Uplynuly tři roky od vydání posledního Poldy a už je opět zpět. Tentokrát se navrátil v podání nového týmu od Zima software v humorném hávu, který se ze čtvrtého dílu vytratil. Bude se konat autory slibovaná silně explozivní dávka humoru a vyvrcholení celé série?…" Dočtete se v mojí první recenzi, kterou jsem mohl napsat díky Zima Software, která mi poskytla Poldu k zrecenzování.
15.11.2005
Polda 5 - demo (44MB) s první epizodou na skládce a s nahlédnutím do základny P.R.Č.A. Patch (viz. níže) je součástí dema

Polda 5 - patch
Moje grafická karta GeForce 4 MX patří společně s GeForce 2 mezi karty nepodporující pixel shader, a tak mi v Poldovi 5 najela pouze úvodní obrazovka s menu bez postav :( Vyšla oprava.
11.11.2005
Žhavé léto 3 a půl
Nášup screenů + další info na webu autorů Centauri Production. Dále spuštěn oficiální web www.zhaveleto.cz, na kterém toho zatím moc nenajdete. Doufám, že pilíř hry v podobě neotřelého humoru a zábavy naplní marketingová slova autorů. Těším se…

- Chameleon (BW) a Vietcong 2 ( BW recenze ) na pultech

- Polda 1 download dočasně stopnut kvůli sporu mezi distributorem Zima Software a tvůrci SleepTeam
7.11.2005
Polda 5 - soutěž Soutěž o Poldu 5
Web o Poldovi neskomírá, a jak se zdá má do budoucna stále co nabídnout. Nyní soutěž o 10 originálek Poldy 5 .

Oficiální návod na Poldu 5
3.11.2005
Polda 1 - freeware Polda 1 ke stažení!
Na web http://www.polda5.cz/ byl přemístěn Polda fanweb, který se stal oficiálním webem série Polda.
A počínaje dnešním dnem je možno z tohoto webu stahovat plnou verzi prvního dílu série upravenou pro WinXP.

Pozn.11.11.2005: Download stopnut (viz. výše)
Pozn.28.12.2005: Download už pár měsíců k dispozici na BonusWebu .
Pozn.27.2.2007: Další link.
Pozn.13.3.2007: Polda 1 freeware? SleepTeam Labs: "Polda rozhodně freeware není a ani to neplánujeme."


Screeny všech obrazovek Poldy 1
1.11.2005
Polda 5 - 2 . recenze Tiscali Games (66%)
- průběžně dopisovaný návod na AbecedaHer
31.10.2005
Polda 5 - 1. recenze GameCenter.cz (80%)
27.10.2005
- Reprobates - info z prezentace na Invexu
- Polda 5 - Včera byla zaregistrovaná doména http://www.polda5.cz/, zatím na ní nic není, o změnách budu informovat. Dále přibyly 2 další screeny (pro ukládání změňte příponu "gif" na "jpg") + várka 8 exkluzivních sreenů z CGM - UFO: Aftermath bude za měsíc jednou ze 3 plných her na dalším 133. Levelu
25.10.2005
Polda 5 - fanweb, screeny + obaly
Na začátku roku vznikl web Fanklub České Adventury Polda , a teď se k němu přidal další velice pěkně graficky i obsahově zpracovaný Polda fanweb . Jako první přinesl finální vzhled obalu Poldy 5 i CD (teď i zde) a přinesl i exkluzivní screenshoty .

- Demo Poldy 5 bude začátkem listopadu.

- Během Invexu (24.10. - 27.10.) si můžete exkluzivně koupit Poldu 5 a vyzkoušet Vietcong 2, Chameleon a UFO.

- Na DVD 2.čísla nově vzniklého časopisu CD Action bude mezi 4 plnými hrami i Necromania a Pohádka o Mrazíkovi.
6.9.2005
Reprobates - zatracení od tvůrců Nibiru
Future Games přidala na svých stránkách pod kolonku "Ve vývoji" odkaz na oficiální stránku nové hry Reprobates. Na stránkách najdeme zatím pouze jeden artwork "figure_adam.jpg", z kterého můžeme zjistit, že se nepochybně jedná o další adventuru Unknow Identity, tvůrců Posla smrti a Nibiru. Od UI protože v pravém dolním rohu obrázku je podepsán Gašpo - spoluautor Nibiru. Co znamená v překladu Reprobates? Zatracení, zvrhlíci, hříšníci.. Že by po neorg. remaku Nibiru další orig. námět jako byl Posel smrti?

- Shade na dalším 132. Levelu
- UFO:Aftershock od Altaru už 21.října (česká verze až 31.října)
- UFO: Extraterrestrials od nové týmu Chaos Concept odloženo na další rok
27.9.2005
Žhavé léto 3½
Raiders of the Lost Casino je vlastně Horké léto 3, ale kvůli neshodě s držitelem ochranné známky vyjde jako "Žhavé léto 3 a půl". Tentokrát v roli Majerova vnuka ve 3D, který by měl mluvit stejně jako starý Majer - Zdeněk Izer.
+ Obal hry
Zdroj: TG

Jenom pro zajímavost: už před pěti lety byla na ofic. webu CP na fóru uzamčená diskuze s názvem "hl3". Že by Horké léto 3? A jak autory napadlo 3½? Nejspíše inspirace od původního týmu Maxon, který pracoval na druhém dílu pod pracovním názvem Horké léto 3 a půl, protože práva k názvu HL 2 měla CP. Nakonec počin Maxonu ani nevyšel…

Nášup kvalitních freewarovek
Billiard Simulator - lepší kulečník jsem nehrál: pěkná grafika, téměř realistický fyzikální model, vše podbarvené líbivým jazzem
Cardhalia - RPG dungeon staré školy, pouze škoda, že hudbu přinese až patch

- Posel smrti už tento pátek 30. září na Levelu 131.
18.9.2005
+ 5 Obalů
- Pohádka o Mrazíkovi - český, polský a anglický
- Berušky 2 - ruský a polský

+ Funkční zvětšování stránek
V HTML kódu jsem absolutní velikosti změnil na relativní, a tak funguje zvětšování písma. Ve Firefoxu pomocí Ctrl + nebo - bez problému. V IE podle nastavení velikosti textu (Zobrazit > Velikost textu > Velké) to není zatím úplně vyladěné, ale čitelné to je :-)
11.9.2005
Polda 5 rozhovor => mezihry nebudou a s největší pravděpodobností jde o poslední díl série, ale dle mého názoru v dalším roce ZS oznámí, že pro velký zájem se pracuje na 6. dílu, a tak série skončí nejspíše v r. 2008 7. dílem. Chtělo by to originálnější námět než pOlda 7 !

+ Screenshoty: Colony 28, Katapult, Mise Quadam
+ Vylepšený design Historie českých her
6.9.2005
- Posel smrti na CD dalšího Levelu 131!
- Polda 5 se bude prodávat za dopooruč. cenu 599 Kč na Invexu 2005 (24.-27.10)
+ Mise Quadam obal od Maxe90
8.8.2005
Czech Games Magazine v provozu
Co už nyní najdeme ve zkušební verzi?
Polda 5 – screenshoty a rozhovor
Rozhovory: El Matador , First Encounter
Operace Flashpoint 2 (článek z PC Gameru)

Raiders of the Lost Casino
Kde hledat info o chystaném projektu od tvůrců Gooky 2 ?
Souhrn informací na TG
Anglický rozhovor
Preview najdete v magazínu Game-On (číslo 4/05)

Můj názor na proběhlou scénáristickou rychlosoutěž na ČH.cz naleznete na tomto fóru
3.8.2005
- Vietcong 2 už v říjnu 2005
- Mutant - 3 nové obrázky ze hry
- Polda 5 - další screen
- 5 kouzelných amuletů - MP3 hudba
16.7.2005
+ Přidal jsem ne příliš kvalitní obaly od Ronika od her 7 dní a 7 nocí, Gooka, Horké léto a odkazy na návody k CD Romku a Nibiru
-   DeMorte opět ve vývoji !
28.6.2005
23.6.2005
Pět kouzelných amuletů 2
OFF Studio připravuje pokračování Pěti kouzelných amuletů, které ponese název Kámen moci. Tentokrát bude příběh Lindy v rozlišení 800 x 600.

- Po Poldovi 2 za 99 Kč je tento měsíc na CD Jak na počítač Polda 1 za 39 Kč

- České Nibiru recenze:
TG 77%, Bonusweb 75%, Score 72%, Level 7/10

- Úplně mi unikla RPG adventura Daemonica, tak jen že vyšla :-) Recenze: TG (61%), Doupě (7/10)

- Vyšla nová verze Bran Skeldalu pro Win (1.2 Build 2),  prográmek pro editaci ikon předmětů a  dokumentace k tvorbě dobrodružství
2.6.2005
- Polda 5 se nepatrně zdrží, vyjde v září 2005
- Česká third-person akce El Matador odložena o tři čtvrtě roku ze září 2005 na červen 2006

NI.BI.RU. – recenze
Po levelácké recenzi tu máme druhou českou recenzi na Nibiru tentokrát od Bonuswebu. Opět ty stejné výtky: podobnost s Poslem Bohů, přílišná jednoduchost => krátká hrací doba. Hra bude po mnoha odkladech od zítřejšího dne k dostání skladem.
25.5.2005
Raiders of the Lost Casino od tvůrců Gooky
Centauri Production chystá po hře Gooka 2 kombinaci adventury, arkádové střílečky a humorných soubojů s nelineárním humorným příběhem s pracovním názvem Raiders of the Lost Casino. Hra poběží na vylepšeném enginu Gooky 2 - CPAL3D. Vydavatelem je ruská Akella, u nás Cinemax. Datum vydání plánováno na třetí kvartál tohoto roku.
Zdroj: Zpráva TG, Galerie TG

DeMorte jde k ledu!
Z oficiálních stránek NiHiLiS: "Zepár drobných změn…tak za prvé projekt DeMorte totálně zrušen…a za druhé ruším knihu přání a stížností…" Důvod? Autorova lenost a nedostatek času. Bude o jednu dobrou freeware adventuru méně :-(
19.5.2005
Berušky 1 v okně!
Bývalý spolužák vývojářů z Anakreonu upravil Berušky 1 pro Windows (7,9 Mb).

Berušky 2 - videořešení
Přidal jsem na stránky videořešení obrázky epizod s očíslovanými levely. Nyní když budete chtít, abych přidal nějaké řešení, stačí napsat číslo epizody a levelu.
Pokud máte nějaká vlastní řešní budu vděčný za pomoc…

El Matador - první dojmy Bonuswebu
Vietcong 2 - obrázky a info na Hrej!


+ 6 Obalů:
7 dní a 7 nocí (německý), 3 lebky Toltéků (anglický), Agent Mlíčňák (polský), Legenda, Prokletí Eridenu, Turbo Speedway
15.5.2005
Cheaty Lurid Land
Dneska tu máme  všechny level kódy do hry Lurid Land a jak jste si všimli tak i krabici hry. Bohužel jsem tuto pěknou logickou hru nedohrál, protože jsem přešel na WinXP a ona funguje pouze ve Win95/98 :-(

Fish Fillets - Next Generation utilita pro zpřístupnění všech levelů

Posledním přidaný návod je na neofic. datadisk k Bránám Skeldalu - Stíny Skeldalu

+ 5 Obalů: Ztracený ostrov (německá verze), Ve stínu havrana CD, Bloodnie (odkaz na TG), Posel smrti

Přispějte na web
Ještě tu chybí plno obalů a dalších materiálů.. Byl bych vám proto vděčný, kdybyste pomohli přisypáním vlastní trošky do mlejna :o) Pokud chcete pomoci, podívejte se prosím na novou stránku Hledám . Dárcům bude odměnou čestné uveřejnění na Listině Díků .
12.5.2005
Mise QuadamHistorie českých her
Připravil jsem přehled odkazů na stránky zabývající se historií českých her.

Alpha Prime
Tvůrci rubanice Shade tvoří scifi akci Alpha Prime se scénářem od spisovatele Ondřeje Neffa.
3.5.2005
NI.BI.RU odloženo
Česká verze adventury Ni.Bi.Ru měla vyjít na začátku měsíce, ale datum vydání bylo odloženo na polovinu května.

Czech Games Magazine
Ondřej Nahálka, autor fanstránek H&D 2 se vrací na BW Planet s novým projektem Czech Games Magazine, který bude zaměřen na české hry. Na co se máme těšit?

"Jste-li fanoušci českých her, očekávejte mnoho exkluzivních rozhovorů, nových materiálů, větší komunikativnost mezi hráči a vývojáři a novinkou se stane náš vlastní herní seriál. Takovou první vlaštovkou se stala recenze na český horor Bloodline, který je možné exkluzivně stahovat ze serveru BWPlanet."

Hlavním lákadlem stránek budou videoreportáže ve formě video- recenzí, rozhovorů a previewů. Stránky zatím neběží, ale v budoucnu budou umístěny na www.cgm.cz
1.5.2005
Polda 2 za 99 Kč
Časopis Computer už v minulosti (13-14/02) přinesl hru od Zima Software - tahovou strategii Signus (1998). Nyní přichází s adventurou Polda 2 (1999), která je součástí DVD přílohy Computeru 9/05 za 99 Kč. Časopis vychází už 5. května.
Předpokládám, že v budoucnu se na DVD Computeru objeví další díly Poldy, které udělají výbornou reklamu Poldovi 5 , plánovaného na polovinu tohoto roku.
25.4.2005
- GameZone, server který nemusí adventury, vyhlásil Hlasování o nejlepší českou hru . Co by tak mohlo vyhrát, když výběr značně omezíme, dáme "7 dní a 7 nocí" vedle Mafie a zeptáme se hráčů 3d řezanic co je NEJ-NEJ-lepsí? Nemůžeme dát Posla smrti, Brány skeldalu (tyto hry zde ani nejsou) a Spellcross vedle sebe a zeptat se co je NEJ? Každý holduje jinému žánru, hry dělí od sebe roky… Ale každý měsíc se tam nějaká anketa nahodit musí…

- Illusion Softworks licencovali fyzikální engine Meqon (známý z kauzy Duke Nukem Forever) pro využití v third-person akci chystané na rok 2007, kterou bude nejspíše Mafia 2.
19.4.2005
České hry v cizině
Dnes jsem přidal osm zahraničních obalů od českých her:
Bloodline -Francie, Gooka 2 -Německo, Ni.Bi.Ru -Anglie, Polda 4 -Polsko, Posel smrti -Anglie - Německo, Spellcross -Anglie, Tajemství Oslího ostrova -Německo

Dále přibyl německý a anglický obal německého Zloděje, o kterém si díky době, ve které vyšel, někteří myslí, že je českou hrou. Podobně se někteří domnívají, že Mutation of J.B. (ke které byl také přidán německý obal) je slovenská adventura, přestože má původ opět v Německu.

Ni.Bi.Ru - DVD obal
Už nyní vám mohu exkluzivně nabídnout DVD obal Ni.Bi.Ru, ve kterém se na konci dubna začne hra prodávat. Obal s mayskou pyramidou, který bývá uveřejněn na internetových obchodech u předobjednávek je určen pouze pro zahraniční trh.

+ Odkazy na návody: Posel smrti , Pohádka o Ivanovi…
15.4.2005
- 5 kouzelných amuletů - vyšel patch na občasné padání
ve Win98/Me (8 kB) (Více o hře)
- Enemy in Sight - obsáhlé preview na TG (Co o hře víme?)
- Mutant - nové skicy
13.4.2005
NI.BI.RU - speciální edice, německé demo
Tiscali GameShop ve spolupráci s Future Games přichystal speciální edici NI.BI.RU , která za standardní cenu 899 Kč, přináší krom jiné krabice navíc bonusové 3.CD, které obsahuje:
soundtrack, video interview s členy týmu, skicy, nezveřejněné artworky a wallpapery, trailer, plakát pro tisk, témata WinXP
- Už nyní je k dispozici německé demo (170 MB) s úvodní částí NI.BI.RU
- U nás hra i české demo vyjde koncem dubna kvůli vytíženosti českých dabérů

UFO: Aftershock - rozhovor
K vyvíjenému UFO: Aftershock od Altar Interactive , které navazuje na jejich první UFO: Aftermath (2003), přinesl GameSpot rozhovor .
11.4.2005
UFO: Extraterrestrials
Omlouvám se za chybnou informaci. Tahovou scifi strategii UFO: Extraterrestrials nevyvíjí Altar Interactive , jak jsem dříve uvedl, ale nově vzniklý český tým Chaos Concept. Vydání hry bylo přesunuto na září 2005.
Více o hře na TG
8.4.2005
NI.BI.RU - jaký je Posel Bohů s Poslem smrti v jednom?
Od Unknow Identity jsem čekal opravdu hodně.. Když se mi dostal do ruky 124. Level, nalistoval jsem bez váhání recenzi a…a…sedm bodů z deseti? Tak to asi žádná revoluce nebude… :-(
Martin Bach napsal, že největším mínusem je velká podobnost s Poslem Bohů. Dále jsem se dočetl, že první polovina příběhu byla přepracována, ale druhá zůstala téměř beze změny. Což mě velmi mrzí, protože Posla Bohů si stále pamatuji, a tak budu ochuzen o hádanky i příběh.
Celá hra stojí na výborném enginu Posla smrti. Grafika opět prokreslená do detailu, tentokrát v rozlišení 1024x768 s 3D postavami, působí úchvatně. Ale prý si budeme občas připadat, že hrajeme Posla smrti…
Rozhovory nejdou moc do hloubky a nejsou tak spletité jak jsme si navykli, ale jsou opět špičkově navrženy a namluveny profesionálními herci. Ale pár hlášek a rozhovorů navíc chybí - postavy zůstávají bezcharakterní a atmosféra všední, přitom stačilo málo.
Úkoly a adventurní zápletky jsou jednoduché a hra tak nabírá rychlé tempo - což se jak už to bývá odráží na její délce - mayské dobrodružství tak nepřesáhne 10 hodin.

Tak to byl mnou převyprávěný obsah levelácké recenze. Teď si asi říkáte proč se do té hry tak navážejí? Protože Posel smrti dal laťku vysoko a čekalo se mnoho, možná až příliš…
Stejně si to všichni zahrajeme a budeme říkat, že ta hra je super… což nepochybně je ;-)

Pozn. k 11.2.2008:
Po delší době se mi podařilo sehnat plnou verzi. Byl jsem velice zklamán, protože podobnost s Poslem bohů je opravdu příliš velká. Celou hru jsem jen očekával, jak bude vypadat ta a ta situace a jak se bude lišit od předlohy. Příběh mě minul - znal jsem ho :-(
8.4.2005
Únos aneb Ztracený ostrov
Už nějakou chvíli je ve vývoji pokračování úspěšné freeware adventury " Únos aneb tajemství hlubin lesa ", které nese název " Únos aneb Ztracený ostrov ". Co od něj můžeme čekat?
Hra nabídne hned několik vylepšení. Přiložený obrázek (výhled na ostrov a pobřeží) prezentuje styl grafiky v druhém díle-počítáme také s animaceni postav. Kromě výjimečných situací bude v pokračování použit systém point&click, tudíž nebudete už vidět vlastníma očima, ale budete se s postavičkou procházet po obrazovce.
Příběh hry navazuje na první díl a podstatně se s příchodem na onen zvláštní ostrov rozvine, bude tak ještě zajímavější. Zvuková stránka nezůstane pozadu a těšit se tak můžete na originální hudbu vytvořenou pro tuto hru (uvažujeme také o plném dabingu). Délka dobrodružství stejně jako v prvním díle bude velice obstojná ba dokonce delší, než v prvním díle. Bohužel však zklamu modemisty, tentokrát se nebudeme ohlížet na velikost hry, takže velikost instalačního balíčku hravě přeskočí 100MB. Na to všechno si však budete muset ještě nějaký ten pátek počkat (plánujeme vydání na rok 2007).
Oficiální stránky hry Únos

Enemy in Sight
Jako řadový voják americké pěchoty začnete své účinkování ve fiktivní válce s Ruskem v jihozápadní Anglii poblíž města Plymouth, odkud se přes hornatou oblast okolo německých lázní Baden-Baden dostanete až do České republiky, konkrétně do Karpat nedaleko hranic se Slovenskem. Cílem vašeho snažení bude například útok na strategicky důležitá místa nebo jejich obrana, zajmutí nepřátel, posunování fronty nebo sběr informací špionáží. Postupem času získáte vyšší vojenskou hodnost, naučíte se používat různé zbraně nebo vozidla a zjistíte, kdo vlastně tento konflikt rozpoutal a co ho k tomu vedlo.

Podobností s hitem Operace Flashpoint je hodně - přítomnost moderní bojové techniky a hlavně svoboda pohybu v rozlehlé venkovní krajině, která má vždy mít více než 100 kilometrů čtverečních a byla autenticky vytvořena podle leteckých snímků nebo digitálních modelů terénu. Nebudou v ní tedy chybět silnice, lesy, pole, louky, vodní toky a samozřejmě ani města či vesnice, kde budete moci vstoupit do interiérů budov, lišících se architekturou stát od státu.
Enemy in Sight - rozhovor na TG
Enemy in Sight - Galerie TG

Jednohubky
- Anakreon vypustil patch v1.5, díky kterému můžete hrát
Berušky 2 v okně.
-
Brány Skeldalu - alfa editor map bez záruky ke stažení
- Score 134 - plná hra Original War
- Videoreportáž Cold War z pořadu GamePage (25 Mb)
- Web Vietcong.cz ukončuje po dvou letech svoji činnost
24.3.2005
Těžba ropyOil Empire – cheaty
Požádal jsem programátora Borise o cheaty do Oil Empire. Sám si nebyl jistý jestli hra nějaké cheaty obsahuje, ale téměř obratem mi Ať žije svět katastrof a mrtvých ptáčků - svět Oil Empire ;-)
Cheaty do hry

Booviek Boovie download
Procvičte si logické myšlení - dotlačte žlutou cihličku do cíle a zachraňte milovanou Lili. ČH.net (4,8 Mb)

Happy end 5 kouzelných amuletů
Podařilo se mi zdolat tuto pěknou pohádkovou adventuru. Ze začátku jsem se nepatrně nudil, ale pak jsem přišel hře na chuť. Vřele doporučuji.
Návod, download (142 Mb)

Red Dawn Vietcong: Red Dawn
Tento datadisk vytvořil Pterodon již před půl rokem, ale až nyní ho distributor Take 2 pustil do oběhu.
Co přídavek přínáší? Kooperativní kampaň za Vietcong, 7 nových map a počítačem řízené protivníky do multiplayeru, 8 dříve samostatně vypuštěných síťových levelů, jednu singleplayerovou misi a novou hudbu.
K instalaci budete potřebovat anglický nebo český plný Vietcong s patchem 1.60 . Tvůrci se omlouvají, že si s přídavkem nezahrajete multiplayer původního Vietcongu.
Download TG (316 Mb)
20.3.2005
KrysaMutant
Napoleon Games změnil starý design stránek a oznámil vývoj 3d akční scifi střílečky Mutant z pohledu třetí osoby. Děj se bude točit kolem "obhajoby pozitivních důsledků neetických experimentů na lidech". Datum vydání je stanoveno na jaro 2006. Více informací není zatím známo.
Pár dní po uveřejnění tiskové zprávy přestal web NG fungovat - zřejmě nezaplatili za místo na webu.
Galerie Tiscali Games

Enemy in Sight
Brněnský tým Illusion Softworks (série H&D) chystá first-person střílečku zasazenou do blízké budoucnosti do války mezi USA a Ruskem. Ve hře bude přes 50 bojových vozidel a jiné techniky. Termín vydání není znám, ale nejspíše bude hra vydána ještě v tomto roce.

Linda5 kouzelných amuletů
Od 18.3. si můžete z webu Off Studia stahovat nejočekávanější freeware adventuru 5 kouzelných amuletů.
Ti kteří si kvůli pomalému připojení nestáhnout tuto 142 Mb hru, ji naleznou na březnovém 124. Levelu.
Download a recenze na Bonuswebu

Ron Loo zrušen?
Adventura Ron Loo měla být vydána každou chvíli, ale tvůrci vývoj pozastavili: "neboť autoři literární předlohy trvají na jejím věrném převodu do světa počítačové hry což s sebou nese nutnost existence rozsáhlých textů, které jsou navíc sepsány i v několika smyšlených jazycích a velké množství postav. Náklady na jazykové lokalizace a dabing pro uvedení hotové hry v jednotlivých zemích by se tak vyšplhaly nad reálně únosnou míru."
Pokud se vývojáři nedohodnou s autory předlohy, upadne Ron Loo v zapomnění. Což se dá očekávat…

124. Level: Brány Skeldalu, 5 k. a., recenze NI.BI.RU
Level 124
Jak již bylo zmíněno na březnovém Levelu najdete plnou hru 5 kouzelných amuletů.
Ale CD/DVD obsahuje i dungeon Brány Skeladlu, který již obsahuje patch pro WinXP. Ale bohužel až po uzávěrce Levelu bylo nalezeno pár dalších chyb ve winverzi, které opravuje až patch 1.1 na oficiálních stránkách .
5.3.2005
Videořešení Videořešení Berušek 2
Píšete si o slíbené řešení. Protože nebyl čas umístil jsem zde svá původní neupravená řešení, pořízená během prvního hraní. Jsou kompletní až na pár prvních jednoduchých levelů, které musíte oželet. Soubor se savy vám také zpřístupní všechny epizody. Více na stránkách videořešení .
4.3.2005
Paranoia!
Už je to téměř deset let co vyšla první česká real-time strategie Paranoia!. Stáhnout jste si ji mohli z Plných her a dnes i z ČH.net.
1.3.2005
Cheaty a návod
Všiml jsem si, že v tuto chvíli není nikde k mání návod na vydařenou školskou textovku Saboteur od scénáristy a animátora Drači historie Pavla Pospíšila. Tak jsem ho přidal.
Downloady Saboteura: FreeHryPlné hry, Textovky

Dále přibyly cheaty do hororového propadáku Bloodline a logického rychlíku Dispečer.
28.2.2005
Návod na Ednu !!!
Také jste nevěděli jaké tři předměty si máte vzít do zámku? Jak dát do kupy Hoodovu družinu? Nebo jste se zkrátka zasekli a nevěděli jak dál? Tak nezoufejte, pouze u nás naleznete kompletní návod , který vás provede celou hrou…

Stovka cheatů do Bublin
Dále jsem pro vás připravil první stovku cheatů do arkádovky Bubliny, která byla před vánocemi uvolněna jako freeware.

Ramonovo kouzlo až do dna
Díky Xfalconovi si můžeme stáhnout crackunté Ramonovo kouzlo , která nekontroluje originální diskety.
Pro ty, kteří si již stáhli minulou verzi, nebo už kdysi ztroskotali na kontrole orig. disket, jsem připravil v doplněném návodu uloženou pozici, která vás přesune těsně za problematická místa.
26.2.2005
Přibyly odkazy na herní weby zpravodajského i žánrového zaměření, ale hlavně odkazy na české a slovenské distributory a vývojáře komerční i freeware scény…

Original War na Score
Koncem března bude ke Score přiložena plná hra Original War a Fallout 2 (čeština na internetu). Pokud vás zajímá jaká měla být arabská kampaň v OW, přečtěte si rozhovor s Vláďou Chvátilem .
24.2.2005
Programátor Bran Skeldalu Ondřej Novák vytvořil patch (451 kb), díky kterému si můžete po sedmi letech od data vydání zahrát skvělý český dungeoun i pod Windows 98/2000/XP. Ke stažení jej naleznete na nově vzniklých oficiálních stránkách Windows verze. Naleznete na ní i článek o vzniku patche, download dalších dobrodružství, utility…

Bohužel se tímto krokem dostal do sporu s Jindřichem Rohlíkem, který měl v úmyslu prodat opatchovanou verzi na CD herních časopisů. Protože pan Novák nevyhověl žádosti p. Rohlíka o stažení stránek a podle slov p. R. zveřejnil lživé informace o jeho osobě a firmě, hodlá vzniklou situaci řešit s právníky. Smutné…
Vyjádření p. Rohlíka , názor p. Nováka
13.2.2005
Polda 5 - rozhovor, artworky
Exkluzivní rozhovor o Poldovi 5 s novým scénáristou Jozefem Németem je exkluzivně na GameSpotu spolu se čtyřmi artworky. V rozhovoru se dozvíte následující informace:
Jak už je známo, ZS upustila od plánu hororového scénáře a navrací se k Pankrácovskému humoru, který by měl být podle autorů tentokrát ze všech sérií nejvtipnější - nečekaně opět v podání Luďka Sobota a dalších herců, kteří se neustále opakují. Přepínání mezi kamerami i ovládání zůstává stejné jako v Poldovi 4, ale herní dobu delší nečekejme. Grafika bude komiksovějšího rázu a ve hře se objeví i několik meziher. Obtížnost bude jednoduchá jako v předešlých dílech, možná o trochu jednodušší. Datum vydání: někdy v polovině roku.
Odkazy: artworky, rozhovor

Bloodline - české demo, recenze
Bonusweb recenze (40%)

Na internetu se už od vánoc válí české demo Bloodline, ale ZS se o tom na veřejnosti doposud nezmínili kromě jednoho člověka, který promluvil až nyní…
Download dema ( 212,5 MB )
6.2.2005
Dračí historie - full
Na ČeskéHry.net přibyla plná verze super adventury Dračí historie.
Ta získala obrovský ohlas díky prvenství v českém dabingu.
 Jednu dobu se držela na předních místech v prodejnosti JRC a později vyšla i jako příloha Score č.55., které jsem si samozřejmě nenechal ujít a byl jsem ním velice překvapen. Ukecaná DH se stala mou nejoblíbenější hrou - stejně jako všem ostatním, na které PC poprvé promluvilo v jedné nejmenované pohádkové zemi ústy dráčka Berta…
Download: Českéhry.net - 48,2 MB (dabovaná verze)
3.2.2005
Aktualizace: Ramonovo kouzlo (+tipy, odpovědi na otázky)

Odkazy na návody: Conan, Hidden & Dangerous , H&D2, Chaser , Original War , Mafia , Vietcong
29.1.2005
Léto s Oscarem, Ramonovo kouzlo

Na abandonware webu ČeskéHry.net dnes k downloadům plných her Gooka (60,9 MB), Přihody z Galské země (1,99 MB), Swigridova kletba (37,3 MB) a mnoha dalších, přibyly další hry.

Tou první je Léto s Ocarem - dobrá, ale krátká a na r. 1998 graficky zastaralá, pubertální adventura, která vešla v zapomnění díky tvrdé konkurenci v podobě Horkého léta s Izerem v hl. roli. Bohužel je k dispozici pouze 7,38 megová verze bez zvuků.

Další je deset let staré Ramonovo kouzlo (4,11 MB) - fotoadventura o pohádkovém světě v nepohádkovém Novém Městě. Opět bohužel bez zvuků (když je v setupu zapnete, hra se nerozjede) a s velkým mínus: nelze to dohrát kvůli drastické kontrole disket, kterou se nepodařilo obejít. Hardcor hráči, kteří dokaží překonat grafiku 640x480 a naivitu plnou nostalgie "starých dobrých časů", si tak vychutnají pouze polovinu hry. Škoda.
26.1.2005
Trailer a ingame video NIBIRU
Na francouzské oficiální stránce, mé nejočekávanější hry, NIBIRU byl uvolněn trailer (7Mb / 30 Mb).

Na Tiscali se objevilo 5 minutové ingame video (7 Mb) s působivými zvuky, které utvářejí geniální atmosféru.

Další odkazy: galerie obrázků , podrobný rozhovor.
18.1.2005
Přidáno: 3 lebky Toltéků (návod), Signus: The Artefact Wars (cheaty, tipy a triky, návod)

Aktualizace: Brány Skeldalu (přibyl popis ovládání, 9 tipů a triků), Mise Quadam (oprava)

Flashpoint na Levelu
24. ledna se na stáncích objeví 122. výtisk Levlu s plnou verzí úspěšné vojenské simulace Operation Flashpoint za 189 Kč ( nová cena pro CD i DVD ). Jde o Gold verzi 1.49 kompletně v češtině, avšak bez datadisků a modifikací.
14.1.2005
Vyšli další recenze na Bloodline: GameZone (41%), GameCenter (33%)

Doporučuji milovníkům akčních hororových adventur, aby si počkali na slibovaný opravný path.
13.1.2005
Niburu dokončeno!
Point-n-click adventura Niburu: Messenger of Gods od českého vývojářského týmu Future Games je oficiálně hotova. Ačkoli se jedná o hru od českých vývojářů, jako první se nadějně vypadajícího titulu dočkají ve Francii, Německu, Rakousku a Švýcarsku. Pak bude následovat expanze do USA, Kanady a VB. Čeští hráči by si v kalendáři měli tlustou fixou poznačit poslední březnové dny .
Niburu je remakem původní hry Posel Bohů z roku 1999, odkud však přebírá jen to nejnutnější a přináší úplně nový příběh, postavy a samozřejmě grafiku. Hlavním hrdinou je student lingvistiky a archeologie Martin Holan, který je poslán svým strýcem do Čech, aby prozkoumal důl zasypaný během druhé světové války. Hra poběží na upraveném AGDS enginu ( Posel Smrti ) s tou změnou, že postavy nyní budou kompletně trojrozměrné.
Zdroj: Doupě
12.1.2005
+24 návodů, 3 cheaty, aktualizace návodů:Rytíři Grálu (+slova z manuálu) a Colony 28 (+barevné obrázky hlavolamů, popis ovládání, zkratka ve 4. levelu)
10.1.2005
Kniha návštěv v provozu.
Gooka 2 návod
Na Bonuswebu se objevila druhá a poslední část vyčerpávajícího návodu na Gooku 2. Obě části jsem zkompletoval a včetně důležitých částí obrázků, tipů a triků jsem je umístil na web.

+14 návodů, 4 cheaty, 10 obalů
8.1.2005
El Matador - preview
Na Bonuswebu se objevily první informace o ambiciózní exotické 3d střílečce El Matador od Plastic Reality Tech (commandosovka Korea: Forgotten Conflict ).
Index očekávání: 90%
29.12.2004
Bubwiny jsou freeware !
Dnes už nefungující firma Eriador Games, která vyvíjela hru Boovie 2 (která bohužel nikdy nevyšla), uvolnila skvělou arkádovku Bubwiny jako freeware. Hra čerpá námět ze stařičké osmibitovky Bubble Bobble .
Bubliny vyšly již v roce 1998 pro Dos, ale až v roce 2000 byly předělány pro Windows pod názvem Bubwiny. Hru jste mohli získat pouze v paklu tří her (Posel Bohů, Boovie a Bubwiny) od Future Games, jenž byl i na Game4u 9 (07/2001). Ale až nyní si ji můžete legálně stáhnout z internetu.
Download: Plné hry.cz (8/10), eriador.condak.cz - 7,53 MB
27.12.2004
Doupě dnes vydalo recenzi na Bloodline :

"Skvělá hororovka se spoustou drobných chyb. Po vydání patchů platí hodnoty v závorkách, do té doby raději ruce pryč, ať si tu krásu nezkazíte.
Hodnocení: 6(8) / 10"
25.12.2004
Šťastné a veselé
Přeji Vám radostné a veselé vánoce i celý nový rok 2005.
Jako vánoční dárek zde najdete obal hry Boovie a odkaz na řešení místností. Odešel mi hardisk a s ním všechny mnou nastřádaná data. Zálohu jsem měl pouze na CD-RW, ale tu mi bratr vymazal a přemazal vlastními daty.

V anketě vyhrálo videořešení Berušek 2, ale kvůli ztrátě dat, bude řešení publikováno později. Zachovejte přízeň ;-)
21.12.2004
Fuk - česká freehra
Nedlouho po uveřejnění originální logické hry Dispečer vydává SleepTeam (Polda1, Bulánci..), tentokrát ve spolupráci s Flash Software (série Criss Cross), další freehru - Fuk.
V ní se vžijete do role bahenního skřeta, který má za úkol zlikvidovat co nejvíce hus pomocí tělesných plynů. Ale musíte dávat pozor, aby jste nebyl zabit padajícími výkaly hus, a abyste splnil předepsaný počet bodů pro daný level, jinak následuje restart hry.
Vše je obohaceno o několik vychytávek, jako je regulace rychlosti bubliny, sbírání bonusů v podobě padajících pírek z hus nebo jablka ze stromu, a rychlejší načerpání vypotřebovaných bublin v bažině.
Tento jednoduchý princip je nesmírně chytlavý a v kombinaci s možností uveřejnění skóre na internetu zabaví na dlouhou dobu.
Download: domovská str., Plné hry.cz (9/10) - 4,6 MB

Jets’n’Guns - shareware střílečka
O tomto remaku ve stylu hry Xenon jsem se dozvěděl až z recenze na Bonuswebu (7/10).
Grafika je velice rozmanitá, ale běží v nízkém rozlišení 640 na 480.
Demoverzi lze stáhnout z oficiálních stránek ( 19 MB ).
Ale musím upozornit, že na internetu se válí plno jiných stříleček stejného ražení - a zadarmo.
20.12.2004
Na internetu se objevila videoreportáž o Bloodline ( 12 Mb, 3:36 ) z GamePage . Obsahuje rozhovor s Jozefem Nemethem a Radkem Smíškem ze ZS s videoukázkami ze hry v pozadí. Přepis naivně ambiciózních odpovědí je na GameCentrum .
"A v podstatě jsme si řekli, že v našich podmínkách na českém trhu, by takováto hra mohla prorazit a v podstatě ..jsme si řekli, že bychom mohli zkusit udělat počítačovou hru."
13.12.2004
Na Tiscali Games vyšla dosti kritická první recenze na Bloodline :

"Nefunguje to ani jako adventura, ani jako akce a už vůbec ne jako survival horror. I kdyby autoři odstranili ty největší technické hrubky, byl by to maximálně průměr.
Hodnocení: 38%"

Petr Vochozka asi věděl, proč dal ruce pryč od spolupráce IS se Zima Software

Snad podruhé vyvíjený Polda 5 dopadne lépe.
 5.12.2004
Několik hodin jsem vylepšoval podrobný návod Rytíři Grálu od CP. Originál byl napsán ve wordu s odkazy na obrázky, které do textu nebyly umístěny, a jeden obrázek chyběl (přidal jsem). Vše je předěláno do html a grafické formátování (tučné písmo, kurzíva..) zůstalo zachováno.
21.11.2004
Oficiální spuštění webu. Zatím zde naleznete: tabulku českých her ve vývoji, anketu, kterou můžete ovlivnit obsah webu, a 15 návodů a 7 cheatů.
© DoMaS